Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

1/5000’lik imar planları biran önce bitirilmelidir”

Balıkesir Oda ve Borsaları

Balıkesir Oda ve Borsaları İstişare Toplantısı Altın Otel’de yapıldı. Bandırma Ticaret Borsası Başkanı Halit Sezgin, istişare toplantısında Balıkesir ve ilçelerinin sorunları ve çözüm önerini konusundaki görüşlerini sundu. Balıkesir Valisi Hasan Şıldak’ın başkanlığında yapılan toplantıya  Bandırma Ticaret Borsası Meclis Başkanı İsmail Tunçbilek ve Genel Sekreteri Ertunç İşbay’da hazır bulundu.

-Trafik en önemli sorun

Toplantıda konuşan Bandırma Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin “Bandırma gündemini meşgul eden en büyük sorun trafik sorunudur. Öncelikli olarak AVM önünde devam eden köprülü kavşak çalışması kent içi trafiğin rahatlamasını ve Gönen, Erdek, Biga ve Çanakkale şehirleri bağlantısını da sağladığı için bir an önce bitirilmesi gerektiğini düşünüyoruz.  Bursa-Balıkesir yol ayrımından Çanakkale ,Biga  ve Gönen’e devam edecek olan araçların kent içi trafiğine girmeden Bandırma-Çanakkale yolu üzerindeki Gönen kavşağına bağlanan yeni bir karayolu yapılması gerekmektedir.  Bu çalışma Bandırma kent içi trafik problemine  kökten çözüm getirecek, akaryakıt tüketimi ve zaman kaybını önleyecektir. Milli ekonomiye yararlı bir yatırım olacaktır” dedi.

-1/5000’lik planlar biran önce bitirilmelidir

Bir diğer sorunun ise 1/5000’lik imar planları olduğunu dile getiren Sezgin “ 1/5000’lik imar planlarının hale tamamlanmamış olması kentte bir çok imar sorununa neden olmaktadır. Özellikle otelden öğrenci yurduna dönüştürülmek istenen işletmelerde problemler yaşanıyor. Bu da yurt sorununu etkileyen bir faktördür. Bandırma’nın geleceği açısından biran önce Büyükşehir Belediyesi tarafından 1/5000’lik imar  planları biran önce tamamlanmalı, ardından da 1/1000’lik imar planları Bandırma Belediyesince yapılmalıdır” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Edremit Belediyesi, Altınoluk Mahallesi’nin simgelerinden
Sıradaki Haber Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi yeniden açıldı