Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“13 milyon emeklinin sesi bastırılmak isteniyor”

“13 milyon emeklinin sesi bastırılmak isteniyor”

Emekli Sen Bandırma Şube Başkanı Levent Balkış, Cumhuriyet Meydanında yaptığı basın açıklamasında “Bugün bağımsızlığını çoktan yitirmiş bir yargı sisteminde iktidarın istekleri doğrultusunda sendikamız çeşitli sebeplerle kapatılmak isteniyor. Örgütlü mücadelemiz engellenmek, 13 milyon emeklinin sesi bastırılmak isteniyor. Sendikamızı kapatmaya cüret edenler, bizlere sendika kuracak nitelikleri taşımadığı mızı söylemektedir. Ancak biz biliyoruz ki 19. Yüzyıl’dan bu yana sendikal mücadele Hak arama mücadelesi devam etmektedir. Bugün sendikamızın kapatılması için sahnelenen bu oyun demokrasi mücadelesine, hak arama mücadelesine bir saldırıdır. Verilen bu karar dünya tarihinde adeta 3 asır öncesine geri dönüş provası niteliğindedir” dedi.

-Sendikamızın kapatılması korkunun ürünüdür

Balkış “Yıllarca çalışarak emekli olmanın önüne engel çıkaranlar kıdem ve ihbar tazminatı başta olmak üzere tüm sosyal güvenlik haklarımızın elimizden alınması için torba torba sömürü paketi çıkaranlar bilsinler, duysunlar haklarımızı gasp ettirmeyeceğiz. Sendikamız DİSK Emekli-Sen 25 yıldır emeklilerin haklarını, çıkarlarını savunan bir sendikadır. Özgürlük ve demokrasi mücadelesinde Türkiye’de son dönemlerde en ön sıralarda mücadele eden bir sendikadır .Kapatılma kararı sonrası bu mücadeleden vazgeçeceğimizi sananlar yanılıyorlar.  Bizler emekliler yıllardır süren sömürü ve zulme direnme geleneğimizi yüzyıllardır toprağa ekenlerden, ekmeği üretenlerden devraldık, vazgeçmeyeceğiz. Sendikamızın kapatılma kararı çağdışı bir zihniyetin tarifi imkansız bir korkunun ürünüdür.  Sendikamızın kapatılması Anayasayı ihlal suçudur. Bizler ekonomik siyasi toplumsal her alanda işçilerle emekçilerle, emeklilerle insan hakları ihlallerine maruz bırakılan herkesim ile birlikte yürümeye devam edeceğiz.13 milyon emeklinin sesini bastıramayacaklar” şeklinde konuştu.  

-Hep vardık,var olacağız

Balkış devamında şunları söyledi “Emekliler hesaplaşmayı ahirete bırakmayacaklar. DİSK Emekliler Sendikasını susturamayacaklar. 13 milyon emeklinin sendikasını dört duvar, bir kapıdan ibaret sayanlar, o kapıya kilit vurmak istemekte haklılar ama aldanıyorlar. O kapıyı kapatamazlar. Emeklilerin olduğu her ev, her mahalle, her sokak, her alan sendikadır. Her bir emekli yurttaşımızın zihni ve fikri sendikadır. Ellerimizin ve yüreklerimizin bir araya geldiği heran sendikal mücadeleyi yükselecektir. Hep vardık, varız var olacağız”

YORUMLAR

Bir adet yorum var

  1. Bir emekli en az 5000 TL artl güzel bir araba ve erdek düzlemde bir yazlık evi olmalı varml acaba böyle emekli kimbilir. $$$

    .
    .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

“Ahilik kültürünün yaşatılması lazım”
Sıradaki Haber “Ahilik kültürünün yaşatılması lazım”