Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“13 şehir hastanesine ödenen kira bedeliyle 500’er yataklı 62 hastane yapılır”

“13 şehir hastanesine ödenen kira bedeliyle 500’er yataklı 62 hastane yapılır”

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, Sağlık Bakanlığının 2022 yılında 13 şehir hastanesi için ödeyeceği kira ve hizmet bedeli ile 500’er yataklı 62 hastane yapma imkanının olduğunu iddia etti.

Şahin, düzenlediği basın toplantısında sağlıkta dönüşüm programıyla sağlığın kamusal hizmet alanı olmaktan çıkarılarak, ticari hizmet alanına dönüştürüldüğünü savundu. Sağlıkta dönüşüm programının en önemli basamaklarından birinin şehir hastaneleri olduğunu vurgulayan Şahin, “Şehir hastaneleri esasen şirket hastaneleridir. Şu anda yüklü miktarda devasa kazançları var.” ifadesini kullandı.Sağlık Bakanlığının bütçesinin 116 milyar lira civarında olduğunu anımsatan Şahin, bunun yaklaşık 21,5 milyar lirasının şehir hastanelerinin kira ve hizmet bedeli olduğunu kaydetti.

Fikret Şahin, Sağlık Bakanlığının 2022 yılında 13 şehir hastanesi için ödeyeceği kira ve hizmet bedeli ile 62 tane 500’er yataklı hastane yapma imkanının bulunduğunu ileri sürdü. Önümüzdeki dönemde Isparta, Mersin, Adana ve Yozgat şehir hastanelerinin 5 yıllık hizmet sözleşmesinin dolduğunu hatırlatan Şahin, bu sözleşmelerin ne aşamada olduğunu ve ihalelerinin yapılıp yapılmadığını sordu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ustaoğlu: “Suç örgütlerine nefes aldırmayacağız”
Sıradaki Haber Ustaoğlu: “Suç örgütlerine nefes aldırmayacağız”