• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %0,28
 • ALTIN
  %0,45
 • BIST
  %1,92
“165 TL ver çöpünü istediğin yere dök dönemi”

“165 TL ver çöpünü istediğin yere dök dönemi”

BANDIRMA- CHP İlçe Başkanı Mehmet Atak, Bandırma’nın Çakıl Mahallesinde bulunan hafriyat alanının çöplük olarak kullandığına yönelik iddialar üzerine yerinde inceleme yaptı.

İncelemelerine ilişkin gazetecilere açıklama yapan Atak ,“Balıkesir Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda yeri belirlenen hafriyat döküm alanına mahalle halkının talepleri doğrultusunda giderek sorunu yerinde inceledik. Tel örgüyle çevrelenen alan içinde ve dışında maaşlı çalışan olmasına rağmen düzensiz stoklama, geri dönüşümden gelen atıklar, cam, araç lastikleri, çuval, sünger, naylon, moloz yığınları, tavukhane pislikleri gibi hafriyat alanında olmaması gereken birçok şeyle karşılaştık. Çöp alanında oluşan kaynak sularının kirlendiğini, etrafa dağılmış çöplerin ekili tarım arazilerini tehdit ettiğini, çiftçi arkadaşlarımızla birlikte yerinde gördük” dedi.

-165 TL ücret karşılığında her türlü çöp dökülüyor iddiası

Atak “165 TL gibi bir ücret karşılığında, bir kamyon dolusu atığı, istediğin yere, istediğin çöpü dök mantığının bu topraklara ihanet olduğuna da şahit olduk. Bugün bu durumda dağ gibi oluşan bu çöp yığınlarının, yarın; Çakıl Mahalle halkına, çevreye, havaya, doğaya, ekili arazilere, yer altı ve yer üstü su kaynaklarına ve tarım ürünlerine de ne tür zararlar vereceğinin endişesi içindeyiz. Balıkesir Büyükşehir Belediyesinden bu konuyla ilgilenmelerini kamuoyu önünde bir kez daha talep ediyoruz” ifadesini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?