Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

188 okul müdürüne ek ders cezası

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 4 ilçedeki 188 okul müdürü ve yardımcısı ek derslik ücretleriyle ilgili soruşturma başlattı. 2016-2017 eğitim yıllarını kapsayan ikinci soruşturmanın sie 24 Haziran seçimlerinden sonra başlanılacağı öğrenildi.

Balıkesir İl Milli Eğitim

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 4 ilçede toplam 188 okul müdürü ve yardımcısı hakkında 2015-2016 yılı ek ders ücretleriyle ilgili soruşturma başlattı. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri soruşturma kapsamında okul müdürleri ve müdür yardımcılarının savunmalarını aldı. Alınan savunmaların ardından 188 müdür ve müdür yardımcısına aylıktan kesme, kınama ve uyarı cezaları verildi.
Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ek ders ücretleriyle ilgili 2016-2017 yıllarını kapsayan ikinci bir soruşturmayı ise 24 Haziran seçimleri sonrasında başlatacağı öğrenildi. Yaşanan bu gelişmelerin ardından 4 ilçedeki 188 okul müdür ve yardımcısının verilen cezalarla ilgili Balıkesir İl Disiplin Kuruluna bağlı bulundukları ilçe milli eğitim müdürlükleri kanalıyla itiraz edecek. İl Disiplin Kurulunun cezaları onaması halinde kararlar yürütmeyi durdurma istemiyle Balıkesir Bölge İdare Mahkemesine taşınacak.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bandırma Ticaret Odası Başkanlığına seçildiğinden
Sıradaki Haber Herkes Yılsa Adem Yılmaz