Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

20 milyon TL’lik proje askıya mı alındı?

Bandırma Koyunculuk Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünün, 20 milyon TL yatırım maliyetli projesinin 2016 yılından bu yana uygulamaya konulmamasından dolayı Kalkınma Bakanlığı tarafından tahsis edilen 2 milyon TL tutarındaki ödeneğin Balıkesir Yatırımları İzleme Koordinasyon Başkanlığı hesabına aktarıldığı öğrenildi.

Bandırma Koyunculuk Araştırma Enstitüsü

Bandırma’da kurulu bulunan Koyunculuk Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nün 2016 yılında başlattığı ülkesel merinos ırkı koyun yetiştirme projesinin bugüne kadar uygulamaya konulamamasından dolayı Kalkınma Bakanlığı tarafından gönderilen 2 milyon TL tutarındaki ödeneğin Balıkesir Yatırımları İzleme Koordinasyon Başkanlığı hesabına aktarıldığı öğrenildi.
Kalkınma Bakanlığının 2016 yılında yatırım programına aldığı ve yatırım maliyeti 20 milyon TL olan proje, 60 dönüm alan üzerine 4 bin adet damızlık merinos ırkı koyunun yetiştirileceği ahırlar, embriyo ve sperme üretiminin yapılacağı gelişmiş laboratuvarların yanı sıra yapağı üretim tesislerini kapsıyor. Topografya haritası da çıkartılan projenin ne zaman uygulamaya konulacağı ise kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesirspor geçen sezon Fenerbahçe U19
Sıradaki Haber Balkes İmzaları Patlattı