Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

20 yıllık kardeşimiz Bandırma’ya geldi

Almanya’nın Kamen kentinin Belediye

Almanya’nın Kamen kentinin Belediye Başkanı Elka Kappen, kardeş şehir ilişkilerinde 20’nci yıla girilmesi dolayısıyla beraberindeki heyetle birlikte Bandırma’ya geldi. Kappen ve beraberindeki heyet Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun’u makamında ziyaret etti.

-20 yıllık kardeşlik
Ziyarette konuşan Tosun, “İnşallah bu ilişkilerimiz daha fazla büyüyerek devam eder. Geçmiş dönem belediye başkanlarımıza bu kardeşlik ilişkilerini başlattıkları ve devam ettikleri için teşekkür ediyorum. Bandırma’mız güzel bir şehir. Limanı, demir yolu, sanayisi, turizmi ve tarımı ile gelişmiş güzel bir kent. Önümüzdeki birkaç günde bölgemizi gezerek inceleme fırsatınız olacak, umarım memnun kalırsınız “dedi.

-Bandırma güzel bir şehir
Kamen Belediye Başkanı Elka Kappen şehirler arası kardeşlik ilişkilerinin uzun vadede tarihe çok güzel anılar ve hatıralar kattığının altını çizdi. Kappen, “Kültür alışverişi ve insanların birbiriyle ilişkisi çok önemli. Maalesef kaybolmakta olan bir özellik, onun için biz bu tür kardeşlik ve kültürel ilişkilere çok önem veriyoruz. Kamen’de deniz olmamasına üzülüyordum ancak artık üzülmüyorum kardeş şehrimizde deniz olması beni çok mutlu etti. Burası çok güzel bir şehir ve burada olmaktan çok mutluyuz.” İfadesini kullandı. Ziyaret sonunda Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, Kamen Belediye Başkanı Elka Kappen’e şehrin sembolü haline gelen “Bandırma Vapuru” minyatürünü takdim etti.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Trafik
Sıradaki Haber Alkol Denetimi 81 Bin TL Ceza Kesildi