Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“2009’dan ders çıkartamadık, sınıfta kaldık”

Bandırma Elektrik ve Elektronikçiler

Bandırma Elektrik ve Elektronikçiler Odası Başkanı Eyüp İl, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Yaşanan son felaketin ardından görünen o ki Bandırma 2009 yılında meydana gelen felaketten gerekli dersleri çıkarmadığıdır” dedi.

-Alt yapı yetersiz
2009 yılında meydana gelen sel baskınlarında 400’e yakın işyerinin sel baskınlarından dolayı ciddi zarar uğradığını anımsatan İl, “Bandırma aradan geçen 9 yıl sonrasında yine aynı manzaralarla karşı karşıya. Alt yapının yetersiz olduğu bilinmesine rağmen geçen 9 yıl içinde gerekli alt yapı çalışmalarının yapılmamış olması geçmişte yaşanan felaketlerin tekrar yaşanmasına neden olmuştur” şeklinde konuştu.

-Yağmur suyu gider sayısı arttırılmalı
İl “Yargının, yağmur suyu giderleriyle ilgili sorumluluğun Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına ait olduğu yönündeki kararının ardından Baski acilen Bandırma’daki kot farklarını da dikkate alarak ilçedeki yağmur suyu gider sayısını arttırmalı ve bunun bakımlarını periyodik aralıklarla yapmalıdır” ifadesini kullandı.

-Gerekli dersleri çıkarmalıyız
Meteorolojinin günler öncesinde uyarmasına rağmen ilçenin muhtelif yerlerinde bulunan yağmur suyu giderlerinin temizlenmediğini dile getiren İl devamında şunları söyledi “Bakımları yapılmayan yağmur suyu giderler adete bitki seralarına dönmüştür. Burada sevindirici olan tek şey enerji nakil hatlarının yer altına alınmasına bağlı olarak ilçede uzun süreli elektrik kesintilerinin yaşanmamasıdır. Yaşananlardan ders çıkartarak Baski bir an önce ilçedeki yağmur suyu giderleriyle ilgili çalışmayı yapmalıdır. Bunun yapılmaması halinde ülkemiz ve ilçemizdeki iklim değişiklikleri de dikkate alındığı bu tür faciaların yaşanması kaçınılmazdır”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BANDIRMA SERBEST BÖLGESİ İÇİN İLK
Sıradaki Haber Adem Yılmaz İlk Adımı Attı