Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

215 gaziye madalya ve berat verildi

Gönen, Manyas, Erdek ve

Gönen, Manyas, Erdek ve Marmara ilçelerinden Kıbrıs Barış Harekâtı’na katılan 215 gaziye madalya ve berat verildi. Gönen Ömer Seyfettin Kültür Merkezi’nde düzenlenen tören, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Berat kararının okunmasından sonra konuşma yapan Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, gazilere göstermiş oldukları üstün cesaret ve fedakârlıklardan dolayı şükran ve minnet duyduğunu ifade etti.
Yazıcı, Kıbrıs Barış Harekatı’nın Türk tarihinde önemli bir kahramanlık örneği olduğunu belirterek, “Biz millet olarak bundan 45 yıl önce göstermiş olduğunuz üstün fedakarlıktan ve başarıdan dolayı hepinize minnet ve şükranlarımızı iletiyoruz.” diye konuştu.

Türkiye’yi korumak için 81 milyon vatandaşın her zaman hazır olduğunu vurgulayan Yazıcı, şöyle konuştu: “Hiç kimseye verilecek bir çakıl taşımız dahi yoktur. Türk milleti birlik ve beraberlik içerisinde hareket edip ortak hedefler doğrultusunda kenetlenmeyi başardığı sürece önünde hiçbir engel duramaz. Bu topraklarda yaşayan 81 milyon vatandaşımız, topraklarını korumak için kanının son damlasına kadar canını vermeye hazırdır. Harekata katılan gazilerimize Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti devleti bir kadirşinaslık göstererek Milli Mücadele Madalyası ve beratı gönderdi. Biz de onların adına bu madalyaları gazilerimize takdim edeceğiz.” Tören konuşmaların ardından madalyaların takdimi ve çekilen toplu fotoğraflarla son buldu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönen İlçe Emniyet Müdürlüğü ve
Sıradaki Haber Uyuşturucu operasyonu:4 gözaltı