Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Emekli Sen’den zam tepkisi

Emekli-Sen Bandırma Şube Başkanlığı,

Emekli-Sen Bandırma Şube Başkanlığı, emekli ücretlerine yapılan zamlara ilişkin basın açıklaması yaptı.
Emekli Sen Bandırma Şube Başkanı Levent Balkış, yaptığı açıklamada, TÜİK’in Temmuz-Aralık enflasyonunu yüzde 6,5 olarak açıklamasını ve bu oranın emeklilerin ücretlerine zam olarak yansıtılacağını söyledi.

-TÜİK bizi şaşırtmadı
Balkış “Memur ve memur emeklilerine gelen ücret zammı yüzde 4, enflasyon farkıyla ise yüzde 5,49; SSK ve BAĞ KUR emeklilerine ise yüzde 6,49 olacak. Tabii, inanırsanız! Çok değil, geçtiğimiz haftalarda, asgari ücrete yapılan ve asgari ücretlilerin yaşam hakkına açıkça saldırı olan zammın tartışması sürerken TÜİK bizi yine şaşırtmadı! Ülkede dört kişilik bir aile için açlık sınırı 2 bin 162 lira 70 kuruş ve yoksulluk sınırı 7 bin 444 lira 62 kuruşken asgari ücretlilere yapılan zam ve bugün TÜİK’in açıkladığı enflasyon rakamlarıyla beraber emeklilere yapılacak zam oranları ortadadır” dedi.

-Yılgınlığa kapılmayacağız
“Temel gereksinim kalemlerinin fiyatları her geçen gün artarken ve alışveriş sepetlerimiz gittikçe boşalırken patronların cepleri ödemedikleri primlerle, vergilerle ve aldıkları teşviklerle her geçen gün şişiyor” diye devam eden Balkış, mücadele vurgusu yaparak, “Biz, farklı iş kollarında, ülke ekonomisine yıllarca hizmet etmiş emeklilerin değeri her zam döneminde ortaya çıkıyor. Sesimizi duymak istemiyorlar. Sesimizi kısmak için Sendikamızı defalarca kapatıyorlar, biz inatla tekrar kuruyoruz. Tüm bunlar bizi emekli etmek için, üstelik işlerimizden değil; sınıf mücadelesinden! Biz sınıf mücadelesinden emekli olmayacağımızı tekrar tekrar haykırıyoruz! Haykırmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Zamlar karşısında yılgınlığa kapılmayacaklarını belirten Balkış, son olarak şunları söyledi: “İnsan onuruna yaraşır bir ücret mücadelemizi kazanacağız; insan onuruna yaraşır bir yaşamı kendi nasırlı ellerimizle öreceğiz”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erdek İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı
Sıradaki Haber Erdek’te uyuşturucu operasyonu:2 gözaltı