Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

23 yıldır rakibi yok

23 yıldır rakibi yok

Bandırma Ayakkabıcılar ve Tamircileri Odası’nın Olağan Genel Kurulu 3 Şubat 2022 saat:14.30’da Santral Kültür Merkezi’nde yapılacak. Tek liste halinde girilmesi beklenen seçimlerde 110 üye oy kullanacak. 23 yıldan bu yana Oda başkanlığı görevinde bulunan Hüseyin Taşçı, seçimler öncesinde tekrar Oda başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

-Çin ayakkabıcılık sektörünü olumsuz etkiledi

Açıklamasında sektörlerinin sorunlarına da değinen  Taşçı, gelişen teknoloji ve değişen alışkanlıklarla birlikte bazı meslekler de giderek tarihe karıştığını, bunlardan birisinin de ayakkabı tamirciliği olduğunu söyledi. Taşçı, ” Her sektörde olduğu gibi ayakkabıcılıkta da seri üretime geçilmesi ve ucuz Çin mallarının ülkemiz pazarına girmesi mesleğimizi olumsuz yönde etkiliyor. Vatandaşlarımız ucuz diye Çin mallarına yöneliyor. Bu durum vatandaşlarımızın sağlıklarını olumsuz yönde etkilerken sektörümüzün de yok olmasını beraberinde getiriyor” dedi.

-Çırak bulamıyoruz

Çırak yetiştirememekten şikayetçi olan Taşçı “Mesleğimizi ileride sürdürecek çırakta bulamadığımız için mesleğimiz gün geçtikçe eski değerini yitiriyor. Kısacası ayakkabı tamirciliği ölüyor. Böyle giderse 3-5 yıla kadar Bandırma’da ayakkabı tamircisi kalmaz.. Sektörümüz şimdiden kaybolan meslekler arasına girdi” ifadesini kullandı

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

“Ağır zemine rağmen iyi mücadele ettik”
Sıradaki Haber “Ağır zemine rağmen iyi mücadele ettik”