" /> 23 yıldır rakibi yok – Marmara Olay

 • DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %0,60
 • ALTIN
  %0,05
 • BIST
  %3,45
23 yıldır rakibi yok

23 yıldır rakibi yok

Bandırma Ayakkabıcılar ve Tamircileri Odası’nın Olağan Genel Kurulu 3 Şubat 2022 saat:14.30’da Santral Kültür Merkezi’nde yapılacak. Tek liste halinde girilmesi beklenen seçimlerde 110 üye oy kullanacak. 23 yıldan bu yana Oda başkanlığı görevinde bulunan Hüseyin Taşçı, seçimler öncesinde tekrar Oda başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

-Çin ayakkabıcılık sektörünü olumsuz etkiledi

Açıklamasında sektörlerinin sorunlarına da değinen  Taşçı, gelişen teknoloji ve değişen alışkanlıklarla birlikte bazı meslekler de giderek tarihe karıştığını, bunlardan birisinin de ayakkabı tamirciliği olduğunu söyledi. Taşçı, ” Her sektörde olduğu gibi ayakkabıcılıkta da seri üretime geçilmesi ve ucuz Çin mallarının ülkemiz pazarına girmesi mesleğimizi olumsuz yönde etkiliyor. Vatandaşlarımız ucuz diye Çin mallarına yöneliyor. Bu durum vatandaşlarımızın sağlıklarını olumsuz yönde etkilerken sektörümüzün de yok olmasını beraberinde getiriyor” dedi.

-Çırak bulamıyoruz

Çırak yetiştirememekten şikayetçi olan Taşçı “Mesleğimizi ileride sürdürecek çırakta bulamadığımız için mesleğimiz gün geçtikçe eski değerini yitiriyor. Kısacası ayakkabı tamirciliği ölüyor. Böyle giderse 3-5 yıla kadar Bandırma’da ayakkabı tamircisi kalmaz.. Sektörümüz şimdiden kaybolan meslekler arasına girdi” ifadesini kullandı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?