Marmara Olay

24 bin öğrenci, 2 bin öğretmen tatile çıkıyor
Sosyal Medyada Paylaş
20 Ocak 2022
admin

24 bin öğrenci, 2 bin öğretmen tatile çıkıyor

Bandırma’da okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarında öğrenim gören 24 bin öğrenci ve 2 bin öğretmen yarın sömestri tatiline çıkıyor. Tatil 6 şubat 2022 tarihinde sona erecek.

Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, 2021-2022 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini pandemiye rağmen yüz yüze ve sorunsuz bir şekilde bitirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. İlçede öğrenim gören 24 bin öğrenci ve 2 bin öğretmenin yarın sömestri tatiline çıkacağını anımsatan Aslan “Her eğitim öğretim döneminde olduğu gibi bu dönemde de Bandırma’nın eğitimde yükselen ivmesine verdikleri özverili katkıdan dolayı okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve okul-aile birliği üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Karnelerin eğitim- öğretimin adeta bir “Z Raporu“ olduğunu dile getiren Aslan “Hem çocuklarımız, hem öğretmenlerimiz hem de velilerimizin eğitim ve öğretim sürecinde kendilerini değerlendirmeleri, eğitim sürecinin gelişmesi ve zenginleşmesinde etkili olacaktır. Geleceğimizi inşa etmek ve hayal ettiğimiz bir dünyada sonraki nesillere iyi bir yaşam bırakmak istiyorsak veliler, öğretmenler ve yöneticiler olarak geleceğimize ve çocuklarımıza olan borcumuzu ödemeliyiz. Bunun için anne babalar, öğretmenler ve tüm eğitim dünyası olarak el ele vermemiz gerekir” ifadesini kullandı. .

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2021 marmaraolay.net - Bandırma Haber Servisi