Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Müracaatlar başladı

Müracaatlar başladı

Bandırma Belediyesi’nin 01 Haziran Dünya Süt Gününde startını verdiği ücretsiz süt dağıtım kampanyası başlıyor. Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar, bağlı bulundukları mahalle muhtarlıklarına, belediyenin resmi internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurarak ya da Bandırma Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’ne gelerek kampanyaya başvurabilirler. Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından süt dağıtım çalışmaları kısa sürede başlayacak. Okul öncesi 2 ile 4 yaş arası çocuklarımızın fiziki gelişimlerine katkı sunmak ve daha sağlıklı bir geleceğe kavuşmasını sağlamak amacıyla başlatılan kampanya kapsamında yılda 66 bin litre sütün dağıtılması hedefleniyor.

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, “Bir eve süt girmiyorsa, bir çocuk süt içemiyorsa gelişiminde eksiklik var demektir. İşte bu nedenle Bandırma’da 2-4 yaş arasındaki her çocuk süt içebilsin diye Bansüt’ü ihtiyacı olan ailelerimizin evlatlarına ücretsiz dağıtacağız.” dedi.

-Süt her çocuğun hakkıdır

Projedeki en önemli şiarlarının “Süt her çocuğun hakkıdır” sloganı olduğunu vurgulayan Tosun “Bir eve süt girmiyorsa, bir çocuk süt içemiyorsa gelişiminde eksiklik var demektir. İşte bu nedenle Bandırma’da her çocuk süt içebilsin diye Bansüt’ü ihtiyacı olan ailelerimizin evlatlarına ücretsiz dağıtacağız.1 yılda toplam 66 bin litre süt dağıtmayı hedefliyoruz.” dedi.

-Kaynaklarımızı bu kentin çocuklarına harcamak en değerli projemizdir

Çocukların geleceğini teminat altına almak konusunda atılan her adımın bu ülkenin de geleceğini teminat altına almak anlamına geldiğini dile getiren Tosun ” Çocuklar bizim en büyük değerimiz. Bu kentte onlar için adaleti sağlamak en önemli işimiz olmalı. Bulabileceğimiz her bir kuruşu, artırabildiğimiz her bütçeyi bu kentin çocuklarına harcamak en değerli projemizdir” ifadesini kullandı

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tükder’den ucuz yiyecek uyarısı
Sıradaki Haber Tükder’den ucuz yiyecek uyarısı