• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %0,07
 • ALTIN
  %0,48
 • BIST
  %0,25
31. Bandırma Uluslararası Kuşcenneti Festivali başlıyor

31. Bandırma Uluslararası Kuşcenneti Festivali başlıyor

31. Bandırma Uluslararası Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali 8-12 Haziran 2022 tarihleri arasında düzenlenecek. Festival öncesinde her yıl olduğu gibi 1-6 Haziran 2022 tarihleri arasında sahil şenlikleri düzenlenecek. Uluslararası Kuş Cenneti Kültür ve Turizm Festivali etkinlikleri kapsamında  salon ve çocuk faaliyetleri, şiir dinletileri ve söyleşiler, sergiler, paneller düzenlenecek. Her akşam bir sanatçı Cumhuriyet Meydanı’nda konser verecek. Yaklaşık 3 milyon TL mal olacak Festival her yıl yerel firmaların katkılarıyla gerçekleşiyor.

-Tanıtım toplantısı yapıldı
Bandırma’nın sosyal ve kültürel hayatına farklı bir boyut kazandıran Uluslararası Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali’nin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Basın toplantısına Belediye Başkanı Tolga Tosun, Festival Düzenleme Komitesi Üyeleri Adem Yılmaz, Nüvit Erten, Fatma Sibel Salı Karabacak ve Eren Ülkü katıldı.  Belediye Nikah Salonunda gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, 8-12 Haziran tarihleri arasında 31’incisi düzenlenecek olan Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali’nin bugüne kadar, yerli ve yabancı yüzlerce sanatçının Bandırma’nın kültürel hayatında, festival münasebetiyle unutulmaz izler bıraktığı ifade etti.

-Kapanış konseri Hakan Altun’dan

Pandemi döneminde kısıtlı yapılan festivallerden sonra bu sene büyük bir coşku ile festivalin yapılacağını kaydeden Tosun, “Festivalimizin bu yıl 31’incisini gerçekleştiriyoruz. Ülkemizin en güzide sanatçıları her yıl olduğu gibi bu yıl da Kuşcenneti Festivali aracılığıyla sevenleriyle buluşacaktır” dedi. 31. Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Festivali çerçevesindeki etkinlikler hakkında bilgi veren Tosun, ” 8 Haziran saat:2000’de festival yürüyüşle başlayacak olan festival aynı akşam Anadolu Ateşi ve Bandırmalı Ünlü Klarnetçi Kirpi Bülent’in konseriyle devam edecek. Festivalin 2’inci günü olan 9 Haziran saat:19’da Mandıra Filozofu adlı filmin başrol oyuncusu Müfit Çan Saçıntı Cumhuriyet Meydanı Söz Sahnesinde sevenleriyle buluşacak. Saat:20.30’da Kuşcenneti Mahallesi’nde Mahalleler arası futbol turnuvası kupa töreninde Bohem Grubu sanatçısı Kübra Bağlan, 20.30’da dans ve pop müzik sanatçısı Simge Doğan ise Cumhuriyet Meydanında sahne alacak” dedi.
Tosun, Festivalin 3’üncü günü olan 10 Haziran saat 21.30’da Anadolu Müziği sanatçısı Selda Bağçan’ın, Festivalin 4’üncü günü olan 11 Haziran saat:21.30’da caz müzik sanatçısı Ceylan Erdem’in, Festivalin 5’inci günü olan 12 Haziran saat: 21.00’de Hakan Altun’un Cumhuriyet Meydanında sahne alacağını sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?