Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

4 yılda 208 milyon TL kaybettik

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Barış Manço Kültür Merkezinde düzenlediği bilgilendirme toplantısında, Büyükşehir ile birlikte Bandırma’nın 4 yıllık kaybnın 208 bin TL olduğunu söyledi.

Bandırma Belediye Başkanı Dursun

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Barış Manço Kültür Merkezinde düzenlediği bilgilendirme toplantısında 4 yıldan bu yana yaptığı çalışmaları sivil toplum örgütlerinin başkan ve yöneticilerine, muhtarlara ve vatandaşlara anlattı. Bilgilendirme toplantısına programlarının yoğunluğundan dolayı katılamayan CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Mehmet Tüm ve İyi Parti Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın bir kutlama mesajı gönderdi. CHP’li meclis üyelerinin de katıldığı bilgilendirme toplantısında Mirza ,4 yılda yaptığı çalışmalarını 18 başlık altında topladı.

-Hani köylerimiz şehir olacaktı?
Mirza konuşmasında “Büyükşehir olursak gelirlerimiz iki buçuk kat artacaktı. Köyler şehir olacaktı. Maalesef olmadı. Biz büyükşehre alışamadık. Bandırma’dan da alışabileni görmedik. Büyükşehir ile birlikte çift başlılık oldu. İlçeler bir ölçüde bağımsızlıklarını kaybetti. Vatandaşlar büyükşehri ve görev alanlarını tam olarak bilmiyor. Büyükşehir Belediyesi’nin görev alanları içerisinde bulunan işleri bizden bekliyorlar” dedi.

-4 yılda 208 milyon TL’miz gitti
Balıkesir’in Büyükşehir olmasıyla birlikte 2014 yılından bu yana Bandırma’dan Büyükşehir Belediyesine geçen kaynak miktarının 208 milyon TL olduğunu açıklayan Mirza, buna rağmen yerel yönetim olarak oluşturdukları gelirlerle hem yatırım hem de belediyenin borçlarını ödediklerini söyledi. Mirza, “Büyükşehre giden 208 milyon TL Bandırma’da kaysaydı,bugün yapılan hizmetin 4 katını Bandırma’ya yapardım”dedi.

-Kalan borcumuz 8 milyon 71 bin TL
31 Mart 2014-31 Aralık 2017 tarihleri arasında Bandırma Belediyesi’nin toplam borcunun 23 milyon 551 bin TL olduğunu açıklayan Mirza, kalan borç miktarının 8 milyon 71 bin TL olduğunu dile getirdi. Mirza, 4 yılda 207 bin 925 ton asfalt,992 bin metrekare beton parke,118.5 kilometre beton parke olmak üzere toplam 255 km yol yaptıklarını söyledi. Mirza, Bandırma Belediyesi olarak Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığına açtıkları 20 davadan 14’ünü kazandıklarını diğer 6 davanın ise görüşmelerinin devam ettiğini açıkladı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kuş Cenneti Kültür ve Turizm
Sıradaki Haber ATATÜRK NEREDE ?