Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

49 bin 179 Euroluk yeni proje

Bandırma Haydar Çavuş Mesleki

Bandırma Haydar Çavuş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Erasmus+ Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyetleri kapsamında 2017 teklif çağrısı döneminde hibe desteği almaya hak kazanan “Bilişim Teknolojileri-Bilgisayar Programları ve Ofis Otomasyon Sistemlerinin İşletmelerde ve Eğitimde Kullanılması” adlı projesi Barış Manço Kültür Merkezinde düzenlenen bir törenle kamuoyuna tanıtıldı.

-8 yılda 8 proje
Toplantıda konuşan Bandırma Haydar Çavuş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Cihat Alat, “Okulumuz 2010 yılından bu yana her yıl Ulusal Ajansa mesleki eğitim projeleri hazırlayarak sunmaktadır. Son 8 yıl içerisinden 4’ü okulumuz koordinatörlüğünde 4’ü de katılımcı ortak statüsünde olmak üzere toplam 8 proje hareketliliğini gerçekleştirmiştir. Bu projeler kapsamında 146 öğrenci ve 43 öğretmenimizin bilgi, beceri ve deneyimlerini artırmalarına katkı sağlamaktadır” dedi.

49 bin 179 Euroluk proje
Alat “Yaygınlaştırma faaliyetlerini sürdürdüğümüz bu projemiz 2017 teklif çağrısı döneminde Ulusal Ajans tarafından hibe desteği almaya layık görülmüştür. Projemiz 2017 yılı çağrı döneminde ilçemize hibe desteği alan tek proje olma özelliğine sahiptir. 49 bin 179 Euroluk bir bütçeye sahip olan projemizle 28 öğrenci, 4 refakatçi ve 1 proje koordinatörü olmak üzere 33 öğrenci ve öğretmenimizin eğitim almalarını sağladık. Okulumuzun 5 meslek alanında eğitim gören öğrencilerimiz 2 hareketlilik şeklinde Çekya ve Avusturya’da alanları ile ilgili 15 günlük staj yapma ve eğitim alma imkanına kavuşmuşlardır. Projemizle öğrencilerimizin mesleki bilgi ve becerilerini artırmanın yanında ülkelerin kültürlerini tanımaları bağlamında da ufuklarının genişlemesine ışık tutmaktadır” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BANDIRMA SERBEST BÖLGESİ İÇİN İLK
Sıradaki Haber Adem Yılmaz İlk Adımı Attı