Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“5.5 ayda 512 bin 675 TL tasarruf yaptık”

31 Mart yerel seçimleri

31 Mart yerel seçimleri sonrasında İYİ Parti’den Bandırma Belediye Meclis Üyeliğine seçilen Aydilek Gönenç ve Ersan Kırbaş Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney’i makamında ziyaret etti. Yaklaşık 45 dakika süren ziyarette Başkan Yardımcısı Mehmet Çetin ve Başkan Danışmanı Müjdat Gündoğdu da hazır bulundu.

-İsrafları önledik
Ziyarette konuşan Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney “Nisan ayından bu yana yaptığımız çalışmalar ve tasarruflarla toplamda 512 bin 675.56 TL’yi belediyenin kasasında bıraktık. Yerel seçimlerden sonra öncelikli hedefimiz israfı önlemekti. Bunda da fazlasıyla başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Göreve gelir gelmez bu konuda ciddi yol kat ettik” dedi.

-Belediyeyi bütçesinin 2.5 katı borçla devir aldık
31 Mart yerel seçimleri sonrasında Susurluk Belediyesi’nin bütçesinin 2,5 katı borçla devir aldıklarını açıklayan Güney “İlk göreve geldiğimizde Susurluk Belediyesi’nin toplam borcu 57 milyon 504 bin 719 TL idi. Uyguladığımız tasarruf tedbirleri sonrasında hem yatırım yaptık, hem de işçi ve memurumuzun maaşını ödedik. Borcumuzu da 56 milyon 992 bin 45 TL’ye kadar düşürdük” ifadesini kullandı. Güney, hedeflerinin Susurluk’u yaşanabilir bir kent haline getirmek olduğunu sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devrilen kaya yüklü traktörün sürücüsü
Sıradaki Haber Traktör devrildi:1 ölü