Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

50 ameliyat geçirecek

Bandırma’da, köprüden, yük treninin

Bandırma’da, köprüden, yük treninin vagonunun üzerine atlaması sonucu yüksek gerilim hattına kapılarak ağır yaralanan Birhat Elitaş’ın (13) sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenildi. Anne Asya Nafiye Elitaş, yaşaması mucize olarak görülen oğlunun yaklaşık 50 ameliyat geçireceğini belirterek, kan bağışı için yardım istedi.

-Acil kana ihtiyaç var
Oğlunun yanından ayrılmayan 3 çocuk annesi Asya Nafiye Elitaş, sürekli olarak kana ihtiyaç olduğunu belirterek, 0 RH (+) kan grubu olan vatandaşlardan yardım istedi. Asya Nafiye Elitaş, oğlunun yaşamasının mucize olduğunu, ikinci mucizeyi de doktorlar ve kan verecek insanlar sayesinde yaşamak istediğini belirterek, “Oğlum arkadaşıyla yük vagonunun üzerine çıkmış ve yüksek gerilime kapılmış. Arkadaşına bir şey olmamış ve korkarak kaçmış. Öldü sanılan oğlum 2 saat düştüğü yerde baygın yattıktan sonra kalkıp 200 metre yürüyerek yardım istemiş. Saatler sonra hastaneye götürüldü ve yaşaması zor denildi ama 15 gündür yaşam mücadelesi veriyor ve konuşmaya, yemek yemeye başladı. Doktorlar gidişattan umutlular ama yanan derilerin temizlenmesi ve deri eklenmesi gerekiyor. Bu da yaklaşık 50 ameliyat demek ve aylarca sürecek tedaviyi gerektiriyor. Her operasyonda kan verilmesi gerekiyor. Bu nedenle 0 RH (+) kana ihtiyacımız var. Bağışçılar Kızılay’a giderek oğlumun adına kan verebiliyorlar” dedi.

-Tedaviye cevap verdi
Hatırlanacağı üzere Bandırma’da 28 Kasım günü, köprüden yük treninin üzerine atlayan 2 arkadaştan yüksek gerilim hattında akıma kapılan Birhat Elitaş ağır yaralanmıştı. Vücudunda yanıklar oluşan Elitaş, Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yanık ünitesinde tedavisine devam ediliyor. Doktorların yaşaması için çok az şans verdiği Birhat Elitaş, tedavilere cevap vermeye başladı. Birhat Elitaş’ın vücuduna deri parçaları eklenecek, aylarca sürecek tedavi sonrasında da yüksek gerilimin organlara zarar verip vermediği gözlemlenecek.

YORUMLAR

Bir adet yorum var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bölgemizin en önemli tarım ürünlerinin
Sıradaki Haber FİDANCILIK SEKTÖRÜ MASAYA YATIRILDI