Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“500 metre kablo çekmek çok mu zor?”

Manyas’ın Erecek Mahallesinde 8

Manyas’ın Erecek Mahallesinde 8 ay önce çalınan telefon kablolarının yerine yenisi çekilmeyince mahallenin internet ve telefon hatları kesildi. Türk Telekom ise 500 metrelik hattı 8 aydan bu yana çekmiyor. Mahalle Muhtarı Nevzat Dinmez, konuyu yetkilileri bildirmesine rağmen bu güne kadar somut bir gelişme kaydedilmedi. Mahalle sakinleri biran önce hattın çekilmesini istiyor.

-Haberleşme sıkıntısı yaşanıyor

Manyas ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta bulunan 149 kişinin yaşadığı Erecek Mahallesi’nde 8 aydan bu yana internet ve telefon erişiminin sağlanamadığını dile getiren Deva Partisi Manyas İlçe Başkanı Fatih Akol, mahallede yaşayan ilk, orta ve lisede eğitim gören öğrencilerin, bu nedenle uzaktan eğitim sistemi EBA’ya bağlanamadığını ve haberleşme sıkıntısının yaşandığını söyledi.

-Öğrenciler EBA’ya bağlanamıyor

Mahalle muhtarlığının konuyu ilgili kurumlara aktarmasına rağmen bu güne kadar sorunun çözümü konusunda somut bir çalışma yapılmamasından yakınan Akol “ Erecek Mahallesine 8 aydan bu yana hat çekilmediğinden dolayı internet çekmiyor. İnternet olmadığından dolayı da öğrenciler EBA’ya bağlanamıyor, eğitimlerini sürdürmede sorunlar yaşıyorlar. Yetkililere bildirilmesine rağmen somut bir çalışma bu güne kadar yapılmadı. 500 metre kablo hattı çekmek çok mu zor” diye tepki gösterdi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönen İlçesindeki görevi sona eren
Sıradaki Haber DR. ARSLAN YURT VE AİLESİNE VEDA YEMEĞİ DÜZENLENDİ