Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

60 yaş üzerine ulaşımda kısıtlama mi geliyor?

Disk Emekli Sen Bandırma

Disk Emekli Sen Bandırma Şubesi Başkanlığı, 60 yaş üzeri indirimli ,65 yaş üzeri kişilere ücretsiz olan şehir içi ulaşımdan yararlanma hakkının kısıtlanmasına ve ortadan kaldırılmasına sebep olacak yeni yasal düzenleme konusunda basın açıklaması yaptı. Sendika Başkanı Levent Balkış, AK Parti hükümetinin toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanan 60-65 yaş üstü yurttaşların mesai yoğunluğunun yaşandığı sabah ve akşam saatlerinde bilet parası ödemesini zorunlu hale getirecek bir düzenleme hazırlığında olduğunu öne sürdü.

Balkış “AK Parti  tarafından hazırlanan emlak vergilerine, suya, çevre temizlik vergisine, konut sigortasına ve Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne çeşitli oranlarda zam yapılmasını öngören taslak düzenlemeden 60 yaş üstü vatandaşların şehir içi seyahatlerine yönelik de bir hak gaspını getiriyor. Bu taslak düzenlemenin yasalaşması halinde mesai başlangıç ve bitiş saatlerine yakın saatlerde 60 ve 65 yaş üstü vatandaşlar bu araçlara indirimli ya da ücretsiz binemeyecek. Bu araçları zorunlu olarak kullanmaları gerektiğinde ise “tam bilet” parası ödeyecekler”dedi.

Üyelerini yakından ilgilendiren bu yasanın geri çekilmesini istediklerini, emekliler üzerinde yapılan ve onları mağdur eden bütün uygulamaları ret ettiklerini dile getiren Balkış “Ekonomik kötü gidişatın faturasını sürekli çalışanlardan emekçilerden ,işçilerden ,üretenlerden ve emeklilerden çıkarmaya çalışan AK Parti iktidarını emek ve halk karşıtı politikalardan vazgeçmeye davet ediyoruz. Emeklinin cebinden ve haklarından elinizi çekin”ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Edremit Belediyesi’nde Emlak ve İstimlaktan
Sıradaki Haber Her gün yeni bir bombası patlıyor