Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

662 dönüm arazi ürün karşılığı kiraya verildi

662 dönüm arazi ürün karşılığı kiraya verildi

Bandırma Belediye Başkanlığı, kırsal mahallerde kiraya verilen tarım alanlarındaki tahsilat kabiliyetini arttırmak için Doğa Mahallesi’ndeki 662 dönüm araziyi ürün karşılığı olarak Doğa Mahallesi Güzelleştirme ve Yaşatma Derneğine tahsis etti.

-Kiralama bedeli olarak ürün alınacak

Belediye, kiralama bedeli olarak Dernek’ten yılda 12 ton nohut, 6 ton fasulye alacak. Dernek tarafından üretilen ürünler  yerel yönetim tarafından ilçedeki ihtiyaç sahibi ailelere bedelsiz olarak dağıtılacak. Bu yıl ilki uygulanacak olan projenin başarılı olması halinde diğer kırsal mahallerde de ürün çeşitliliği arttırılarak devam edecek.

Doğa Mahallesi’nde yapılan tahsis törenine Belediye Başkanı Tolga Tosun, Başkan Yardımcısı Ozan Onur, Belediye Meclis Üyeleri Cihan Yılmaz, Hüseyin Koçyiğit, Onur Çon, Aydın Yağar, CHP Bandırma İlçe Başkanı Dr. Selim Panç, İyi Parti İlçe Başkanı Necmi Sert, Türkiye Muhtarlar Derneği Bandırma Şube Başkanı Hüseyin Kocabıyık, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ortak hizmet protokolü imza töreninde konuşan Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, ülkemizde ilk olacak bu projeyle belediyenin tahsilat kabiliyetinin artırılması ve kırsal kalkınmanın desteklemesinin hedeflendiğini söyledi. Yapılan konuşmaların ardından tahsis sözleşmesi Dernek Başkanı Mustafa Pınar ve Belediye Başkanı Tolga Tosun tarafından imzalandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bandırmaspor 3 puanı tek golle aldı
Sıradaki Haber Bandırmaspor 3 puanı tek golle aldı