Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AB proje ekibi sertifikalarını aldı

“Avrupa Birliği’nde Özel Yeteneklilerde

“Avrupa Birliği’nde Özel Yeteneklilerde İletişim Becerilerini Geliştirmeye Yönelik Çalışmalar” projesinin yürütücüsü Melek Dinçer ve proje ekibinde yer alan Funda Bulut, Elvan İnan, Fatih Karaokur tarafından Bandırma Rehberlik ve Araştırma Merkezi Toplantı Salonunda yapılan yaygınlaştırma seminerini başarı ile tamamlandı. Proje ekibi, Avusturya’nın Viyana kentinde aldıkları “Özel Yetenekli Öğrencilerde İletişim Becerileri” eğitiminden elde ettikleri bilgi ve becerileri meslektaşlarına aktardılar.

Seminerde, yurt dışında alınan beş günlük eğitimlerin içeriği ve bazı uygulamalı etkinlikleri paylaşıldı. İletişim, çatışma, stres yönetimi, danışmanlık ve koçluk, zaman yönetimi ve iletişim becerileri ile ilgili daha birçok başlığı içeren seminer, yaygınlaştırma faaliyetlerinin son ayağını oluşturmaktadır. Projenin yaygınlaştırma faaliyetleri sonrasında kazanılan bilgi, beceri, yöntem ve tekniklerin öğrenci etkinliklerine uyarlanması ile öğrencilerde etkili iletişim bilincinin oluşması beklenmektedir. Projenin özel yetenekli öğrencilere eğitim veren Bilim ve Sanat Merkezlerine ve diğer okullara örnek olması amaçlanmaktadır.

Proje çalışmaları boyunca öğretmenler arasında iş birliği ve takım çalışması bilincinin gelişmesi sonucu kurum motivasyonunun artması, öğretmenlerin iletişim konusunda bilinçlenmesi, bu bilincin kuruma ve velilere yansıtılması sonucu, öğrencilerin daha mutlu ve başarılı bireyler olması hedeflenmektedir. Bu projenin çıktılarının ilçedeki okullarla paylaşılması, özel yetenekli öğrencilerin hem kendi okullarında hem Bilim ve Sanat Merkezlerinde iletişim becerilerinin geliştirilmesine ve bu konuda farkındalığın artmasına katkıda bulunacak..

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İvrindi Belediye Başkanı Önder Lapanta
Sıradaki Haber Başkan Sünnet Törenlerine Katıldı