Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AB’den 21 bin 665 Euroluk projeye onay çıktı

Bandırma Akşemsettin Mesleki ve

Bandırma Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Avrupa Birliği Projelerindeki başarılarına bir yenisini daha ekleyerek öğrencilerini staj için Avrupa’ya gönderiyor. Okul yönetimi Avrupa’ya gidecek aday öğrencileri bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Bilgilendirme toplantısında konuşan Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Kürşat Doğan “Proje ekibimiz tarafından hazırlanarak 2019 yılı Şubat ayında Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı TÜRKİYE ULUSAL Ajansı’na sunulan “Okulumuz AB’de Yaşlı Hasta Bakım Hizmetleri Stajında ”adlı Erasmus + Mesleki Eğitim öğrenici ve personel hareketliliği projemiz yapılan ajans ve dış uzman değerlendirmeleri sonucu 02 Ağustos 2019 tarihinde Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilip desteklenmeye değer bulunmuştur ”dedi.

Hazırlık çalışmaları yürütülen projenin bütçesinin 21 bin 665 Euro olduğunu açıklayan Doğan “Proje kapsamında 12 öğrenci,2 refakatçi öğretmen ve 2 yöneticimiz 15 günlük periyotlarla, Mart -Nisan 2020 döneminde Avusturya/Viyana ve Romanya/Bükreş Hareketliliği gerçekleştirerek 80 saat staj çalışması yapacaklardır. Proje öğrencilerimize bilgi ve deneyimlerinin yanı sıra özgüvende sağlayacaktır” ifadesini kullandı. Doğan, projeyle birlikte mesleki eğitim alan öğrencilerin alanlarındaki AB uygulamalarını yerinde görüp öğrenerek ülkemizle kıyaslama fırsatı yakalayacaklarını sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönen İlçesindeki görevi sona eren
Sıradaki Haber DR. ARSLAN YURT VE AİLESİNE VEDA YEMEĞİ DÜZENLENDİ