Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Aç tavuk kendini tahıl ambarında zanneder”

MHP Bandırma İlçe Başkanı

MHP Bandırma İlçe Başkanı Yurttaş Bakkal’ın bayramdan sonra partimize “İYİ Parti’den partimize çok sayıda katılımın olacaktır” şeklindeki açıklamalarına İYİ Parti’den sert tepki geldi. İYİ Parti İlçe Başkanı Sert, MHP İlçe Başkanı Bakkal’ın bu açıklamalarına “Aç tavuk kendini tahıl ambarında zanneder” atasözüyle cevap verdi.

-Değişen ne oldu ki geri dönüşler olsun?
Sert “MHP’de ne gibi değişiklikler oldu da istifa eden kişiler tekrar geri dönsünler? Ben böyle bir şeyin olacağına asla tahmin etmiyorum. Bunlar İYİ Parti’nin içerisinde kargaşa yaratmak için söylenmiş sözlerdir. Bende tam tersini söylüyorum. Bugün itibariyle MHP’nin ülke genelinde fazla bir üyesi kalmamıştır. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bu politikaları devam ederse MHP’den büyük kopmaların olacağı kanaatindeyim” dedi.

-Kimsenin değneği olmadık
İYİ Parti’nin hiçbir siyasi partinin değneği olmadığının altını çizen Sert “Bizler direkt iktidara talip olan bir partiyiz. 50 yıllık partinin genel başkanı son Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanlığına aday olamaz iken 8 aylık bir partinin genel başkanı Cumhurbaşkanlığına aday olmuştur. Onun için ben MHP Bandırma İlçe Başkanı Yurttaş Bakkal’ın bu sözlerini fazla ciddiye almıyorum. Kendi kendilerine moral vermeye çalışıyorlar” şeklinde konuştu.

-Oylarımız artarken onların ki düşüyor
Bandırma’da 2018 cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde AKP ve MHP’nin oy toplamının 41 bin civarında olduğunu anımsatan Sert “31 Mart yerel seçimlerinde her ikisinin oy toplamı 36 bin küsurdur. Matematik ve istatistik ortadadır. Buna karşılık CHP ve İyi Parti’nin oy toplamı ise yüzde 59 ulaşmıştır. 2018 genel seçimlerine göre oyumuzu Bandırma’da yüzde 6,5 arttırdık. Birilerinin oyu düşerken bizlerin oyu yüzde 6.5 artmıştır. Bu bile bize bazı gerçekleri göstermektedir”ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erdek İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı
Sıradaki Haber Erdek’te uyuşturucu operasyonu:2 gözaltı