Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Açıklamaları siyasi nezaketsizliktir”

Adnan Tuksal, Sıddık Çınar

Adnan Tuksal, Sıddık Çınar ve Ayhan Gürel, İYİ Parti Bandırma İlçe Başkanı Necmi Sert’in Grup Başkanvekili Musavvat Dervişoğlu’nun ilçemizdeki ziyaretlerine ilişkin yaptığı açıklamaya sert tepki gösterdi.

Açıklamada “İYİ Parti Grup Başkanvekili Musavvat Dervişoğlu, Kazdağları etkinliğinden dönüşünde, Bandırma’dan feribotla İstanbul’a girmek için geçerken, bizimde büyüğümüz olan bir abimizi ziyaret edip bir çayını içmek istemiştir. Bu mekân bizimde çok sıklıkla çıktığımız bir kafeteryadır. İYİ Parti mensubu olan bizlerde kendisine yeni görevinde başarılar dileyerek, birlikte çay içtik. Konu bu kadar basit ve sıradan bir hadisedir. Yani ilçe başkanı tarafından iddia edildiği hiç kimse grup başkanvekiline tuzak kurmamıştır” denildi. Musavvat Dervişoğlu’nu İYİ Parti ile tanımadıklarının altının çizildiği açıklamada “Dervişoğlu ile İYİ Parti’nin kuruluş aşamasında birlikteliklerimiz olmuştur. Özelliklede MHP İzmir İl Başkanı seçildiği dönemde de Balıkesir teşkilatları olarak da kendisine desteklerimiz olmuştur” ifadesi kullanıldı.

-Sert’e yakışmadı
İYİ Parti yönetimine muhalif oldukları yönündeki iddialara da cevap verilen açıklamada “Bu parti küslükleri yok etmek, ülkemizin siyaseten nefes almasını sağlamak, kutuplaşmayı ortadan kaldırmak, her zeminde herkesi kucaklamak için kurulmuş bir partidir. İlçe başkanının sorma nezaketinde bulunulmadan bu olayla ilgili bizleri muhalifler olarak nitelendirmesi en hafif tabiriyle siyasi nezaketsizliktir. Hatta siyaseti bilmezliktir. İlçe başkanının bu hal ve davranışı İYİ Parti Bandırma kurucu yönetim kurulundan birçok arkadaşımızı kırmış, küstürmüştür ve hatta uzaklaştırmıştır. Siyasetin mayası insandır. Ne kadar çok kişiye ulaşılırsa sonuç alınabilir. Hal böyle iken durum böyle iken ilçe başkanının bu davranışı hiç hoş olmamıştır” denildi.

-Görünen o ki kaygılar taşıyor
İlçe başkanının yaklaşan kongreler öncesinde bazı kaygılar taşıdığının vurgulandığı açıklamada “Bizlerin böyle bir gayret ve beklentimiz yoktur. İYİ Parti cesur yürekliler hareketidir. Adamın adamı olanlar tarafından değil, parti içi demokrasi mücadelesini veren ve Türk Milleti’ne bu sıkıntılı döneminde umut ışığı olan cesur yürekli vatanseverlerin iktidara yürüyüşüne katkı sağlayacakların partisidir. Bu kutlu amaca Genel Başkanı ve İYİ Parti teşkilatlarımızla ulaşacağımıza inancımız tamdır. Biz İYİ Parti’nin muhalifi değil ancak muhafızı oluruz” ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DEVA Partisi Bandırma İlçe Başkanı
Sıradaki Haber Bu Seçimi Kazanacağız