• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %0,22
 • ALTIN
  %0,23
 • BIST
  %1,45
Aday adaylığını açıklayan Algül “bende varım” dedi

Aday adaylığını açıklayan Algül “bende varım” dedi

BANDIRMA- Bandırma Belediye Meclis Üyeliğinden istifa eden Harun Algül, partisinin ilçe başkanlığında düzenlediği basın toplantısında Milliyetçi Hareket Partisi’nden Balıkesir milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Basın açıklamasında, eşi Gülşen Algül, MHP İlçe Başkanı Bekir Bozkurt, KAÇEP Başkanı Özlem Yumuş, Belediye Meclis Üyeleri Yusuf Ziya Çelikoğlu, Erol Çakır, Ender Acar ve partililer hazır bulundu.

-Aday adaylığını açıkladı
Konuşmasına siyasi geçmişiyle başlayan Algül “ 2009 da başlayan aktif siyasi hayatım, devam eden süre zarfında 3 dönem İlçe Yönetim Kurulu üyeliği, 2014 yılı yerel seçimlerinde ve son olarak 2019 yerel seçimlerinde olmak üzere 2 dönem Bandırma Belediyesi Meclis Üyeliği görevini yürüterek devam etmekteydi. Bildiğiniz üzere 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılması kararlaştırılan Cumhurbaşkanlığı Genel Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri geri sayım başlamış ve Milletvekilliği aday adaylığı Başvuruları hafta başında başlamıştır. Bu noktada toplum yararına vermeye çalıştığımız hizmetin daha aktif ve daha verimli olması yönündeki isteğimizin gerçekleşmesi amacıyla kulvarımızı değiştirmiş, önce ülkemize, sonra Balıkesirimize ve bu vesile ile de Bölgemize en iyi hizmeti vermek amacıyla 28. Dönem Milletvekilliği genel seçiminde Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında milletvekili aday adayı olmaya karar verdim. Bu kararın Ülkemize, bölgemize, sizlere ve bizlere hayırlı olmasını Allahtan niyaz ederim” dedi.

-Bayrağı daha da yukarı taşıyacağıma eminim
Algül “Bandırmadan başlayarak Erdek, Marmara, Gönen, Manyas, Susurluk ve daha nice ilçelerin Balıkesir çatısı ve adı altında Ankara’da en iyi şekilde temsil edilmesi, vatandaşımızın istek ve dileklerinin en iyi şekilde ilgililerine aktarılması ve dolayısı ile Bölgemizin sosyo-ekonomik refahının en üst düzeye ulaşabilmesi hedefi ile sizlere ve davamıza hizmet etmeye talip olduk. Bu şerefli yolda siz ülkücü kardeşlerimizin desteği ile de Türk bayrağımızı ve beraberinde üç hilalli daha da yukarıya taşıyacağımıza adım kadar eminim” ifadesini kullandı.

-Millet İttifakına yüklendi

Adaylık açıklamasında Millet İttifakına da yüklenen Algül “ Ülkemizdeki siyasal ortama dikkat çekecek olursak, Millet ittifakı adı altında toplanan siyasal partilerin durumu ortadadır. Devletin yönetimi tesadüfler ile yön verilecek bir mecra değildir. Bu noktada yönetimin yetkili ve etkili bir şekilde liyakat esası ile seçilmiş vekiller ile yapılması gerektiği açıktır. Ulusal düzeyde yürütülen siyasal ilişkiler, komşu ülkelerin oluşturduğu elim tablo, savaşlar, ekonomik stratejiler, trajediler… Türk Milletinin çevresinde gelişen bu olaylar dâhilinde dim dik ayakta kalması, güçlü, ses getiren ve irade ortaya koyan bir hükümet yapısı ancak Milliyetçi Hareket Partisinin varlığı ve Cumhur İttifakının bütünlüğü ile gerçekleşeceği açıktır. İşte bu bilinç ile “Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben” anlayışı ile bize bu yolda önderlik eden Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin ülkemiz ve milletimiz için ortaya koyduğu iradeyi benimseyen bu ülkücü duruşu her platformda her noktada göstereceğime ve bu yolda yapılması gereken tüm çalışmayı sonuna kadar yürüteceğim hususunda hiç şüpheniz olmasın” ifadesini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?