Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Adaya Mermer OSB geliyor

Cumhur İttifakı AK Parti

Cumhur İttifakı AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz, AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı ve teşkilat üyeleri ile Marmara Adası’nda vatandaşlarla buluştu, projelerini anlattı. Marmara Belediye Başkan Adayı Süleyman Aksoy, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Kuz ve MHP Marmara İlçe Başkanı Özkan Öztürk’ün de eşlik ettiği seçim çalışmasında, taş ocağında çalışan işçiler ziyaret edildi. Esnafa kolaylıklar dileyen Yılmaz vatandaşlarla uzun uzun sohbet edip, projeleri hakkında bilgiler verdi. Madenciler, sanayiciler ve kamyon kooperatifi üyeleri ile buluşan Yılmaz; vatan, millet, bayrak ve devlet derdiyle kurulan Cumhur İttifakı’na, hep birlikte sahip çıktıları için teşekkür etti.

“Hızlı feribot 7/24 hizmet verecek ”
Marmara Adası’nın eşsiz güzelliklere sahip olduğuna vurgu yaparak sözlerine başlayan Yılmaz, kıyı düzenlemeleri ile halkın kaliteli ve rahatlık içerisinde zaman geçireceği alanlar üreteceklerini söyledi. Erdek – Marmara kıyı turizmini canlandıracaklarını da belirten Yılmaz,” Erdek-Narlı-Tuzla-Paşalimanı Avşa-Marmara Adalar arasında 7/24 hizmet verecek hızlı feribot hatları ile turizm aksını oluşturacağız” dedi.

“Çalışanın hukukunu koruyacağız”
İstihdama ve ilçenin gelişimine büyük katkı sağlayacak Marmara Adası Mermerciler OSB’yi kuracaklarının müjdesini de veren Yılmaz ” Marmara Adası’nda vatandaşlarımızın ekmeğini taştan çıkardığını biliyoruz. Türkiye’de ve dünyanın farklı yerlerinde Marmara Adası’ndan çıkan taşlar sanat eserlerine dönüştüğünü de biliyoruz. Bizler bu taş ocaklarında çalışan arkadaşların hukukunu korumaya ve gerçek manada güçlü Türkiye’nin alt yapısını oluşturmak için geldik” şeklinde konuştu.

“Hem turistin hemde esnafın yüzü gülsün”
Marmara Adası’nda kalkınma hamlesi başlatacaklarına dikkat çeken Yılmaz, “Marmara Adası’nda taş ocaklarında çalışan arkadaşlarımız var birde özel sektörde turizm alanın da çalışan arkadaşlarımız var. Biz sanayicimizin hayatını kolaylaştırıp burada çalışan emekçilerimiz daha iyi şartlar altında çalışmalarını sağlamak istiyoruz. Gelen turistlere iyi ortamlar sağlayalım ki hem gelen turistler memnun kalsın hem de Ada’mızda yaşayan vatandaşlarımızın ve esnafımızın yüzü gülsün. Adalarımızı dünyaya tanıtmak istiyoruz” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gönen İlçesindeki görevi sona eren
Sıradaki Haber DR. ARSLAN YURT VE AİLESİNE VEDA YEMEĞİ DÜZENLENDİ