Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Adaylığım Mirza ile hesaplaşmaya yönelik değildir”

31 Mart 2019’da yapılacak

31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Bandırma Belediye Başkan Aday Adayı olan Ozan Onur, siyaset kurumunu bir hesaplaşma aracı olarak görmediğini söyledi. Aday adaylığının uğradığı silahlı saldırı sonrasında Belediye Başkanı Dursun Mirza yönelik bir hesaplaşma olarak algılanmaması gerektiğini dile getiren Onur “Böyle bir hesaplaşma içinde hiç olmadım. Bu süreç Bandırma’nın hep gündeminde kaldı. Bu tür sorular bana da geliyor. Önemli olan insanların gönlünde ne düşünüldüğünüzdür. Bu süreçte elbette üzüldüğüm taraflar olmuştur. Örneğin benim bu konuyla ilgi duruşmama partimin il, ilçe başkanları, sivil toplum örgütlerinin başkan yöneticileri, meclis üyeleri katılırken Belediye Başkanı Dursun Mirza katılmamıştır. Bunun takdirini kamuoyuna bırakıyorum” dedi.

-Çok sıkıntılar yaşadık
Bu süreçte ailece çok sıkıntılar yaşadıklarının altını çizen Onur “Olay sonrasında çok sayıda ameliyat geçirdim. Siyaset kurumunu bir hesaplaşma kurumu olarak görmem. Süreç içerisinde insanlar bir hata yaptıysa mutlaka bundan dersler çıkartacaktır. Öz eleştiri yapmakta bir erdemdir. Benim kimseyle alıp vermediğim bir şey yok. Bu süreçte keşkelerim oldu. Seçildiğimizin 28 gününde silahlı saldırıya uğramam ve 1.5 yıl içinde 3 farklı ameliyat olmam benim en önemli keşkemdir. Yaşadığımız bu süreç bana geldiğimiz noktayı çok sorgulamama neden olmuştur. Ancak mahkeme kararı bu işin tescillenmesi açısından çok önemli. Çünkü bu olayı işleyen şahsın beni tanımadığını söylemesi bile soruşturmaya ayrı bir boyut kazandırmaktadır” ifadesini kullandı.

-Karar süreçlerine katamadık
Meclis üyeleri ve muhtarların ilçenin geleceği ile karar süreçlerine mutlaka katılması gerektiğini dile getiren Onur “Ben örgütlü mücadeleden gelen biriyim. Ekip çalışmasına çok yatkın biriyim. 2’inci dönemde kararların alınması süreçlerinde ekip çalışmasını çok fazla göremedim. Belediye meclis üyeleri ve yer yer muhtarlarımızı ilçenin geleceğiyle ilgili karar süreçlerine mutlaka katmamız gerekiyor. O konuda biraz zayıf kaldığımızı düşünüyorum” dedi.

-Bu kente karşı sorumluluklarım var
Bandırma’ya belediye başkanı olmanın hep aklında olduğunu söyleyen Onur “Bandırma benim çok küçük yaşta geldiğim ve büyüdüğüm bir kenttir. Yıllardır bu kentte politika yapıyorum. Sivil toplum örgütlerinde görev ve sorumluluklar üstlendim. Hiçbir zaman yaşadığım bu kente karşı sorumluluklarımın olduğunu unutmadım. Aklımda bu kente belediye başkanı olmak hep vardı. Her zaman hedefleri yüksek tutmak lazım. Ben 10 yıllık görev sürem boyunca Bandırma’yı iyi tanıdığımı düşünüyorum. Yapılması gereken taraflarının olduğunu biliyorum. Daha iyi yapabileceğimi düşünüyorum” şeklinde konuştu.

-Birliktelik açısından önemli
Mevcut adayların içinde partili olarak en tecrübelisi olduğunun altını çizen Onur devamında şunları söyledi “İçlerinde en tecrübelisiyim. Daha eski bir partiliyim. Yılarca yöneticilikler yaptım ayrıca partinin bütün organlarında görev yaptım. 10 yıldan bu yana da meclis üyeliği görevinde bulmuyorum. Aday adaylarının isimleri belli olmaya başladığında Tolga Tosun ile iki Metin Ok ile bir arkadaşımın iş yerinde uzun süre görüştük. İki arkadaşımızda bana belediye başkanlığı adaylığı gelirse kesinlikle benle çalışmak istediklerini dile getirdiler. Bunun parti içi birliktelik açısından önemli olduğunu düşünüyorum”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kuş Cenneti Kültür ve Turizm
Sıradaki Haber ATATÜRK NEREDE ?