Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Adaylığını açıklayan Güldaş rakiplerine yüklendi

31 Mart 2019 tarihinde

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde tekrar Ergili Mahalle Muhtarlığına adaylığını açıklayan Ferhat Güldaş, gazetecilere görev süresince yaptığı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. 2014 yerel seçimlerinde göreve geldiklerinde ilk işlerinin Bandırma Belediyesi ile diyaloğa geçerek yol çalışmalarını başlatmak olduğunu dile getiren Güldaş “Baski Genel Müdürlüğü tarafından mahallere arıtılmış içme suyu bağlanacağını öğrendiğimizde muhtarlık olarak devreye girerek yol çalışmalarını durdurduk. Evden eve geçen su boru hatlarından mahallemizi kurtarmak ve arıtılmış sağlıklı suyu mahallemize getirmek üzere 5 bin metrelik içme suyu boru hattı döşenmesi için proje talebinde bulunduk. Çalışmalar iklim şartlarını müsaade ettiği müddetçe tamamlanacaktır” dedi.

-Sit mahallemiz için talihsizlik
Muhtarlık olarak mahallerine 5 bin metrelik kanalizasyon projesinin kazandırılması için mücadelelerinin sürdüğünü kaydeden Güldaş “Bu işler yapacağım, edeceğimle olmuyor. Biz bu projelerle ilgili ilk aşamaları bu dönemde geçtik. Projenin çıkartılması, faaliyete geçirilmesi bazen aylar, bazende yıllarca sürüyor. Deponun yerinin istimlakı, tamir ve onarımı neredeyse 1 yıl sürdü. Biz bu konuların hepsini takip ediyoruz. Fakat ha deyince olmuyor. Allah’ın izniyle havalar müsaade ettiğinde en kısa zamanda tamamlanacaktır. Bu arada mağdur oluyoruz. Allah’tan gelene ne diyelim. Yağmurlar kasım ayından bu yana devam ediyor. Bunlar vaatle olmuyor, emek uğraş istiyor. Birde sit alanı meselemiz var. İkide bir kazıyı durduruyorlar. İzin alınması günler sürüyor. Buda mahallemizin ayrı bir talihsizliğidir. Su gözlerinden akan suyun resmini çekerek “muhtar görmüyor mu?” diyorlar. Su gözlerine ne yapayım? Pamuk mu tıkayayım. Bu kadar karar propaganda olmaz. Su işimiz bittiğinde sokaklarımıza parke taşı döşenecek. Bandırma Belediyesi bunu yapmaya hazır bizden haber bekliyor. İnşallah 2-3 ay içinde yollarımız pırıl pırıl olacaktır” ifadesini kullandı.

-Arazi yolları ihale aşamasında
Mahallelerindeki arazi yollarının DSİ’nin yapımında olduğunu anımsatan Güldaş, “İhalesi devam ediyor. Ergili, Aksakal ve Doğa Mahalleri hep birlikte yapılacak. Son aşamaya gelindi. Bizim yaptıklarımızı yapacakmış, tamamlayacakmış gibi göstermeye çalışıyorlar. Mahalle meydanındaki boruları görmüyorlar mı? Çalışmalar zaten başladı, devam ediyor. Sadece Hisar Köprüsü civarı değil, mahallemizin bir kısmı da sit alanı kapsamında görülüyor. Sadece biz değil Bandırma Belediyesi de dahil bir yere sitten dolayı çivi çakamıyoruz. Yolu da Müze Müdürlüğü kontrolünde kapaklardan başladılar. Yazın tamamlayacaklar” şeklinde konuştu.

-Gençlere halı saha
Güldaş devamında şunları söyledi “Düğün salonunun 3 penceresi kaldı. Pencerelerde alındı. Hava şartlarının elvermesi durumunda yerlerine takılacaktır. Uluova şirketinin şantiye yeri olarak kullandığı alandaki yeşili koruduk ve mahallemiz sakinlerinin barınabileceği alana dönüştürdük. Kantarı yaptırarak faaliyete geçirdik. Kantar rampasını düzenledik. Mahalle sakinlerimiz bizlere tekrar görev verirlerse Sığıryerinin olduğu alanını ağaçlandırıp oturma ve oyun alanları yaparak, hanımlar örgülerini örerken çocukları ve torunları güven içerisinde oyunlarını oynarlarken piknik yapacakları millet bahçesini Ergili’ye kazandıracağız. Gençlerimiz için sentetik halı saha yaparak sokak aralarında, taş üzerinde top oynamaktan kurtaracağız. Bandırma Kaymakamlığımızla irtibata geçerek mahallemize kamera kurulması için çalışma başlatacağız. Böylece meydana gelebilecek olası hırsızlık olaylarının da önüne geçmiş olacağız. Mahallemizde bulunan sahipsiz sokak hayvanları için barınak yaparak, bunların hastalıklara karşı tedavi ve bakımları için Bandırma Belediyesi ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nden gerekli tıbbı desteği alacağız”

-Dere geçerken at değiştirmeyeceğiz
Güldaş “Ekibimle birlikte yaptığımız ve yapacağımız hizmetler için yola devam kararı aldık. Ayrıca benim heyetimde olan arkadaşları, yine yanımda olan arkadaşların kardeşlerini, oğullarını yazarak aklınca beni pes ettirmeye çalışarak bir şey elde edemezsiniz. Beyhude uğraş veriyorsunuz. Kendinize yeni azalar arayın. Başladığımız hizmetlerin tamamlanması ve diğerlerinin ufkunun dahi yetmeyeceği projelerimizin uygulamaya konulması için mahallemiz sakinlerinin desteğini bekliyoruz” dedi. Ferhat Güldaş’ın azaları Sebahattin Özköprülü, Hüseyin Akagündüz, Güray Engin, Tezcan Akdoğan, Yücel Canbey, Lütfü İdil, Halim Atacan ve Furkan Akçakaya’dan oluşuyor.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kamuoyunu bilgilendirin İYİ Parti Grup
Sıradaki Haber Çömez’den Sinan Ateş Açıklaması