Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ADD’nin yemeğinde hukuk ve demokrasi vurgusu

Atatürkçü Düşünce Derneği Bandırma Şube Başkanlığı’nın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Eken Prestij Otel’de düzenlediği Egemenlik Yemeği’nde demokrasi ve hukuk vurgusu yapıldı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Bandırma

Atatürkçü Düşünce Derneği Bandırma Şube Başkanlığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Eken Prestij Otel’de Egemenlik Yemeği düzenledi. Yemeğe Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, ADD Genel Başkan Adayı Prof.Dr. Süheyl Batum, ADD Bandırma Şube Başkanı Uğur Kayıalp, Bandırma Belediye Meclis Üyeleri Sami Türkmen, Ozan Tüm, Selim Panç,Erol Çakır, Gökhan Yankol, CHP Bandırma İlçe Başkanı Atilla Atakay, Eğitimciler Kooperatifi Başkanı Ramazan Şenol ve çok sayıda konuk katıldı.

-Mücadelemize devam edeceğiz
31 Haziran-1 Temmuz 2018 tarihileri arasında Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Olağan Genel Kurulunun yapılacağını anımsatan ADD Bandırma Şube Başkanı Uğur Kayıalp, “Bu seçimlere genel başkan adayımız Süheyl Batum ile birlikte hazırlanırken 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak baskın seçimle karşılaştık. İster istemez genel seçimler dernek seçimlerimizi ikinci plana itti. Atatürkçüler olarak bu seçimlerde kol kola girip mücadele edeceğiz. Bu seçimlerde Atatürkçüler olarak başarılı olacağımıza inanıyorum. Mücadelemize yılmadan devam edeceğiz. Bu laik, parlamenter bağımsız Türkiye Cumhuriyeti kurulana kadar devam edecektir” dedi.

-Demokrasiden hızla uzaklaşıyoruz
Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’da konuşmasında, ülkemizin son yıllarda Atatürk’ün kurduğu cumhuriyet ilkelerinden ve demokrasiden uzaklaştırdığını öne sürdü. Mirza “Bu süreçte hepimizin önünde önemli görev var. Tek adam rejime doğru giden ülkenin yönetimine hep birlikte dur dememiz gerekir. Bu bir panik seçimidir. Böyle bir seçim açıklaması siyasi tarihimizde yok. OHAL’de adaletin ve hukukun yok olduğu bir süreçte seçime gidiyoruz. FETÖ ile mücadele altında muhaliflerin hapse atıldığı bir dönemde seçime gidiyoruz. Yeni partilerin seçime girmemesinin engellendiği bir seçim süreci yaşıyoruz. Ne yaparlarsa yapsınlar Cumhuriyetin kazanımlarından halkımız geri adım atmayacaktır” ifadesini kullandı.

 

-Hepimize önemli görevler düşüyor
Bu süreçte herkese önemli görevler düştüğünün altını Çizen Mirza devamında şunları söyledi “Hepimize büyük görevler düşüyor. Burada yapmamız gereken herkes ilk turda her parti aday kendi adayını çıkartacak. İkinci turda en yüksek oyu alan aday üzerinde kilitlenerek ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmak için elimizden geleni yapmalıyız. Referandumda Bandırma’da yüzde 60 oranında “hayır” oyu çıktı. Bunun bu seçimlerde de devam edeceğini düşünüyorum. Bandırmalılar olarak Cumhuriyet ilkelerine asla sahip çıkmaktan vazgeçmeyeceğiz”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs
Sıradaki Haber AHMET AKIN SUYA YÜZDE 15 İNDİRİM YAPTI