Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AK Parti’de temayül yoklaması

Ak Parti Balıkesir milletvekili aday adayları için Gala Kültür ve Sanat Merkezi’nde temayül yoklaması yapıldı

Ak Parti Balıkesir milletvekili

Ak Parti Balıkesir milletvekili aday adayları için temayül yoklaması yapıldı. Partinin il merkezi ve ilçe teşkilatlarının oy kullandığı oylamada 67 aday adayı yarışa katıldı. Oylar, ise parti genel merkezinde sayılacak. Gala Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılan temayül yoklamasına başvurusunu resmen yapan 67 aday adayı katıldı. Temayül yoklamasında 2 bin 200 kişi 21 oy kullandı. Yoğun bir katılımla yapılan oylamada kullanılan oyların sayımının ise; oylamanın yapıldığı yerde değil Ankara’da, parti genel merkezinde sayılacağı açıklandı.
Temayül yoklamasına genel başkan yardımcısı Vedat Demiröz, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, AK Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Demiraslan ve çok sayıda partili katıldı.

-Sayımlar Ankara’da yapılacak
Sabah saat 10.00’da başlayan oylamada Gala Kültür ve Sanat Merkezi’nde yoğun bir gün yaşadı. Aday adayları, bina önünde stantlar kurup, afişler astılar, gelen seçmenlere broşürler, kartvizitler dağıttılar. Oy pusulalarında Balıkesir seçim bölgesinin milletvekili sayısı olan 8’den az veya daha fazla isim işaretlenmesi halinde oyların geçersiz olacağı uyarıları yapıldı. Bir ara bazı aday adaylarının seçmenler arasında dolaşması üzerine komisyon tarafından salondan çıkmaları uyarısı yapıldı. Temayül yoklamasında ana kademe olarak adlandırılan kadın ve gençlik kolları yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, belediye başkanları, mahalle temsilcileri, eski ve yeni milletvekillerinden oluşan yaklaşık 2 bin 200 kişi oy kullandı. Sabahın erken saatlerinde Gala Kültür ve Sanat Merkezi’ne gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’da oy kullananlar arasındaydı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli:
Sıradaki Haber Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli: “Büyük usta Nazım Hikmet’i şiirleriyle andık’