Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AK Parti’nin tartışmalı adayları

AK Parti’nin Balıkesir ilçe

AK Parti’nin Balıkesir ilçe belediye başkanlarının kim olacağına dair beklentiler sürerken, ilçe belediye başkan adaylarının listesi çeşitli haber sitelerinin sosyal medya hesapları üzerinden yayınlandı. Yayınlanan haberlerde AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Alp Bostancı ve Susurluk İlçe Başkanı Şükrü Gür’ün bulundukları yerleşim yerinden belediye başkan adayı gösterilmesi siyasetin ana gündem maddesi oldu.
Tartışmanın nedeni ise AK Parti’nin Bandırma Belediye Başkan Adayı Alp Bostancı ve Susurluk Belediye Başkan Adayı Şükrü Gür’ün bulundukları yerleşim yerlerinde halen ilçe başkanı olarak görevlerinin başında olması.

Yüksek Seçim Kurulunun 23 Ekim 2018 tarihinde yayınlanıp bütün parti teşkilatlarına gönderdiği kararda görev yaptıkları yerden aday olmak isteyen siyasi partilerin il ve ilçe yönetim kurulu, başkan ve üyelerinin en geç 1 Aralık 2018 Cumartesi günü saat:17’ye kadar istifa etmeleri gerektiği açıkça ifade edilmiş olmasına rağmen halen görevlerinin başında bulunan AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Alp Bostancı ve Susurluk İlçe Başkanı Şükrü Gür’ün başkan adayı gösterilmesi kafaları karıştırdı. Hatırlanacağı üzere Gönen İlçe Başkanı Erdinç Odabaşı ve Manyas İlçe Başkanı İbrahim Koman Yüksek Seçim Kurulunun Kararlarına uygun olarak belediye başkan aday adayı olabilmek için 01 Aralık 2018 tarihinde ilçe başkanlığı görevinden istifa etmişlerdi.

Seçim Kurulu Kararı açık olmasına rağmen Bandırma İlçe Başkanı Alp Bostancı’nın, ilçede kurulu bulunan bir yerel gazeteye yaptığı açıklamada “Adaylık görevinin kendisine İl başkanının araması ile tebliğ edildi. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’nin tensip bulması ile partimizin Bandırma Belediye Başkan Adaylığı tarafıma tebliğ edilmiştir” diyerek kafaları karıştırdı. Şimdi nasıl olacak?

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Su Baskını Evlere Zarar Verdi
Sıradaki Haber Sular Altında Kaldı