Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Akın, atanamayan Songur öğretmeni Meclis’e taşıdı

CHP’li Akın, atanamadığı için bir fabrikada işçi olarak çalışan Sosyal Bilgiler Öğretmeni Hasan Songur’un iş kazasında vefat etmesi meclis gündemine taşıdı.

CHP'li Akın, atanamadığı için

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, atanamadığı için fabrikada çalışan Sosyal Bilgiler Öğretmeni Hasan Songur’u meclis gündemine taşıdı. Akın, atanamayan öğretmenlerle ilgili Başbakan Binali Yıldırım tarafından cevaplandırılmak üzere soru önergesi verdi.

-İşsiz öğretmen yığılması var
AKP iktidarının yanlış eğitim politikaları yüzünden ülkemizde büyük bir işsiz öğretmen yığılması olduğunu kaydeden Akın “Öğretmen olarak atanmayı umutla bekleyenlerin sayısı giderek artmaktadır. Her yıl fakültelerden mezun olanlarla birlikte işsiz öğretmen sayısı katlanarak artmaktadır. Atanamayan öğretmenlerin bir bölümü özel okullarda çalışırken bir bölümü de ne iş bulursa yapmak zorunda kalmaktadır. Atanamadığı için fabrikada çalışan Sosyal Bilgiler Öğretmeni Hasan Songur da maalesef atanamadığı başka bir işte çalışmak zorunda kalan öğretmenlerimizden sadece biriydi ve iş kazası sonucu yaşamını yitirdi”dedi.

-TBMM gündemine taşıdı
Akın önergesinde şunları sordu: AKP iktidarları döneminde ne kadar öğretmen mezun olmuştur? Toplam kaç öğretmenin atamaları yapılmıştır? 2003 yılından itibaren ataması yapılan branşların dağılımı nedir? Atama yapılan branşlar hangi kriterlere göre belirlenmektedir? Hasan Songur öğretmenin öğrencilerine kavuşamadan hayatını kaybetmesi sonucu atanamayan öğretmenlerin hem maddi hem de sosyal mağduriyetlerini gidermek için bir çalışmaya başlanmış mıdır? Atanamayan öğretmenlerin kadro sorunlarının çözümü için ne gibi projeler bulunmaktadır?

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli:
Sıradaki Haber Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli: “Büyük usta Nazım Hikmet’i şiirleriyle andık’