Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Akın: dersime çalıştım

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, Bandırma Cumhuriyet Meydanından halka hitap etti. Konuşmasında dersine çok iyi çalıştığının altını çizen Akın, Kuvayı Milliye’nin başkenti olan Balıkesir ve ilçelerine hizmet etmek için çok heyecanlı olduğunu söyledi. Balıkesir’in sorunlarının çok olduğunun altını çizen Akın, ancak yöneticilerin bunları çözecek vizyona sahip olmadığını vurguladı.

-Hiçbir çalışanla sorunumuz yok
Balıkesir’in hayvancılıkta Türkiye’nin en önde kentlerinden biri olduğunu anımsatan Akın “Ama sütler dökülüyor. Hiçbirinde belediyenin eli yok. Üreticilerin ürünleri toprakta kalıyor. Çünkü, toplanması bile masrafı karşılamıyor. Oysa belediyenin gelip o ürünleri satması, üreticiye el uzatması lazım. Balıkesir’de zeytinciye, köylüye, hayvan üreticisine sahip çıkan yok. Sadece çıkıyormuş gibi gözüküyorlar. Çiftçiye, köylüye, hayvancılıkla uğraşanlara da lafta değil, özde hizmet edeceğim” dedi. Ülkede ve Balıkesir’de işsizliğin büyük bir sorun olduğunu kaydeden Akın “31 Mart 2019’da yapılacak seçimleri kazanmaları halinde belediyede çalışan herkes görevinde olacak. İşini yapan hiçbir çalışanımızla sorunumuz olmaz. Biz daha çok insana istihdam için geliyoruz.” ifadesini kullandı.

-Elektrik kooperatifleri geliyor
Konuşmasında projelerinin bazılarına da değinen Akın “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak elektrik dağıtımı için kooperatifleri kuracağız. Bazı yerlerde elektriği ucuza üretmek ve halka ucuza verilmesinin de yolunu açacağız. Sulamada kullanılan elektriği sıfıra indireceğiz, üretici elektrik parası ödemeyecek. Bu amaçla güneş enerjili mobil sistemleri alıp üreticinin kullanımına sunacağım. Kentimizi yazın ve kışın turizme yönelik cazibe merkezi haline getireceğiz. Kışın, emeklilere indirimli hizmetler sunacağız, termal turizme olan öncülüğümüzü daha da artıracağız. Bir tarafımız deniz, termal turizmimiz, kış sporları imkânımız, yamaç paraşütçülüğümüz, dağcılığımız her türlü organizasyona olanak sağlayacak. Türkiye’nin her yerinden Çeşme’ye, Bodrum’a nasıl gidiliyorsa, buna Balıkesir’i de ekleyeceğiz. Balıkesir’in sporcu fabrikası haline getirecek altyapıyı hazırlayacağız” şeklinde konuştu.

-Dersime çalıştım
Akın devamında şunları söyledi “Dersime çok iyi çalıştım. Belediyemiz adaletli olacak. Balıkesir genelinde bir kuzu kaybolsa kendimi suçlu sayacağım. Bu ülkenin insanı hizmet eden, taş üstüne taş koyana ‘Allah razı olsun’ der. Biz, daha çok taş koymak için geliyoruz. Seçim döneminde kimseyi kırmayacağım, kötülemeyeceğim, başkasının başarısı ya da başarısızlığı üzerine politika yapmayacağım. Projelerimizle öne çıkacağız. Balıkesir olarak biz bir aileyiz. Gönüllere girip kimisinin abisi, kimisin kardeşi olacağım. Beni kendilerinden birisi olarak görmeleri en büyük dileğimdir. Dönemimizde ayrımcılık, ötekileştirme olmayacak”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kuş Cenneti Kültür ve Turizm
Sıradaki Haber ATATÜRK NEREDE ?