Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Akın “Elinizi vicdanınıza koyun”

TBMM Genel Kurulunda konuşan

TBMM Genel Kurulunda konuşan CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, Meclis’te görüşülen infaz yasası ilişkin partilerinin görüşlerini dile getirdi. Akın, “Gerçek anlamda hukukun, adaletin sağlanması için burada altı gündür, gece gündüz demeden mücadele ediyoruz. Bu mücadele Cumhuriyet Halk Partililerin mücadeleleri değil, bu mücadele 83 milyon Türk Cumhuriyeti vatandaşının mücadelesidir. Elinizi vicdanınıza koyun” dedi. Yapılacak düzenlemedeki adaletsizliklere dikkat çeken Akın, AK Partili ve MHP’li milletvekillerine “Elinizi vicdanınıza koyun” diye seslendi.

“Bu düzenleme adaletsizdir”
Akın “Cumhuriyet Halk Partisi olarak ben pozisyonumuzu şu şekilde anlatmak istiyorum: Biz devletine, askerine, polisine kurşun sıkana af istemeyiz. Biz kendisine emanet edilen tankla milleti ezene, milletin uçağıyla Meclisini bombalayana af istemeyiz ama biz gazetecinin, siyasetçinin, sosyal medyada ‘tweet’ atan, o ‘tweet’ düğmesinin altında ‘Beğen’e basan, sosyal medyada ‘Beğen’e basanın cezaevinde durmasını da asla kabul edemeyiz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz kader mahkûmlarının salıverilmesine karşı değiliz. Aksine onların tahliyeleri için adaleti, aklı, mantığı ve vicdanı savunmaktayız. Unutmayın, ekonomik kriz nedeniyle zora düşen esnaf hapse atılırken; gaspçının, hırsızın affedilmesi adaletsizliktir. Ayrıca şebeke suyuna bilerek zehir katan birisi affedilirken, gazeteci ve yazarların salıverilmemesi adaletsizliktir. Bir çocuğu fuhuş yapmaya teşvik edenler serbest bırakılırken, çocuklu annelerin demir parmaklıklar arkasında unutulması adaletsizliktir değerli arkadaşlar. Hasta ve yaşlıların yararlanamadığı ama cinsel dokunulmazlığa karşı suç işleyenlerin, çocuk istismarcılarının yararlandığı bu düzenleme adaletsizdir” dedi.

“Halk için hakkın, adalet için hukukun yanındayız”
Akın “Eline silah almamış, şiddete bulaşmamış kişileri kapsamayan ama milletin kanına giren, eli kanlı mafya ve çetelerin sokağa bırakılması adaletsizliktir. İhaleye fesat karıştıranların, hırsızların, dolandırıcıların, rüşvetçilerin elini kolunu sallayarak dışarıya çıkması adaletsizliktir. Bizler, Cumhuriyet Halk Partisi olarak halk için hakkın, adalet için hukukun yanındayız.”ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan,
Sıradaki Haber Karesi İHA Üssü’nde sona gelindi