Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Akın Ertürk Eğitim Kurumları 1 yaşında

Akın Ertürk  Eğitim Kurumları 1 yaşında

Bir yıl önce eğitim ve öğretime başlayan Akın Ertürk Anadolu ve Fen Lisesi bir yaşını geride bıraktı. Birinci yaşını öğrenci, öğretmen, yönetim ve velileriyle pasta keserek görkemli bir şekilde kutladı. Genel Müdür Selahattin Alkış, “En zor yılımız geride kaldı. Kurucumuzun büyük bir özveriyle çalışarak, bir yere bağlanmadan, kendi adıyla Bandırma’nın tek yerli okulu olarak Eğitim-Öğretime başlaması takdir edilecek ve alkışlanacak bir şey. Bu cesaretinden dolayı kendisini kutluyoruz. Geçen yıl çok az bir öğrenci ile yola çıktık. Son sınıflarımızın mevcudu 10 kişiydi. Fakat üniversite sınavında çok başarılı sonuçlar aldık”dedi.

-Çok sayıda öğrenci üniversitelere yerleştirildi

Alkış, mezun olan öğrencilerini Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik,Nevşehir Üniversitesi Havacılık Elektrik ve Elektronik,Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik ve Haberleşme,Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veterinerlik,Yıldız Teknik Üniversitesi İngilizce İşletme ,Aydın Üniversitesi İngilizce İşletme,Yalova Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon,İstanbul Teknik Üniversitesi İngilizce Mimarlık, Cerrahpaşa Üniversitesi Gerontoloji,Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Psikoloji bölümleri gibi ülkemizin en güzel üniversitelerine yerleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Uzaktan eğitimde Balıkesir’e 1’inciyiz

Pandemi dolayısıyla 2020 Mart ayının 15’inden beri yapılan uzaktan eğitim programında Balıkesir genelinde birinci sırada yer aldıklarını anımsatan Alkış, “Bu yıl dokuz yeni öğretmen arkadaşımızla kadromuzu güçlendirdik. Öğrenci sayımız geçen yıla göre on kat arttı. Güçlü kadromuz ve öğrencilerimizle yeni eğitim ve öğretim yılına da büyük bir şevk ve heyecanla başladık. Telafi eğitimlerimi tamamladık. Bizler kendimize inanıyor ve güveniyoruz. Pandemi dolayısıyla yüz yüze ya da uzaktan yapacağımız eğitim ve öğretimde en iyisini gerçekleştirecek durumdayız”ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

“Ahilik kültürünün yaşatılması lazım”
Sıradaki Haber “Ahilik kültürünün yaşatılması lazım”