Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Akın evinde kayıp

Akın evinde kayıp

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonuçlanmasının ardından ilçelerin almış olduğu oylar kesinleşti. Buna göre ; Balya ve Gönen CHP’nin büyük kayıplar verdiği 2 yerleşim yeri olarak dikkat çekiyor. 14 ve 28 Mayıs’ta yapılan seçimlerde CHP en büyük darbeyi Gönen’de yedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’ın seçim bölgesi olan Gönen’de AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oylarını arttırdı. 2018 seçimlerinde yüzde 48.71 oy alan Erdoğan’ın oy oranı , 2023 seçimlerinin ilk turunda yüzde 48.83, ikinci turda ise yüzde 51.71’e yükseldi.  Ahmet Akın’ın, CHP’nin kazanması durumunda bakan olarak gösterilmesi de memleketinde oy oranının artmasına yetmedi.

İkinci kayıpta Balya’da yaşandı

CHP’li Orhan Gaga’nın Belediye Başkanı olduğu Balya’da  AK Parti önemli bir atılım gerçekleştirdi. 2018’de oyların yüzde 49.63’ünü alan Erdoğan’ın oyu, seçimin ikinci turunda yüzde 52.19’a yükseldi. CHP’nin Balya’da bu nedenli kan kaybedişi, yerleşik halkın yerel yönetimin hizmetlere bakış açısının açık göstergesi olarak değerlendiriliyor. CHP’nin 2 önemli kaybı dikkatleri 2024 yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olması beklenen Ahmet Akın’a çevirdi. Kendi bölgesinde başarı gösteremeyen Akın’ın  bu kaybını ise genel seçimler baz alındığında sahil kesmi kapattı.

-Akın’ı Bandırma ve Edremit kurtardı

Bandırma ve Edremjt Körfez nüfusunun önemli bir bölümünü yazlıkçılar ve ikinci konut sahileri oluşturuyor. Sahil kesminde sol oyların kuvvetli ve kemikleşmiş olması ise genel seçimleri etkiliyor. Yerel noktada Körfez bölgelerine önemli yatırımlar yapan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ise bu açığı kapatmış durumda. CHP’nin bu iki kalesinin yıkılmış olması ise Ahmet Akın’ın beklenen ivmeyi yakalayamadı, bir önceki yerel seçimlerdeki rüzgarını koruyamadığını gözler önüne seriyor. Kılıçdaroğlu’nun seçimi kaybetmesiyle 2024 yerel seçimlerinde büyükşehir belediye başkanlığına aday olacağı kulislerde konuşulan Akın’ın, sonuçlar sonrasındaki akıbetinin ne olacağı ise şimdiden merak konusu oldu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karesi’de asfaltlama çalışmaları sürüyor
Sıradaki Haber Karesi’de asfaltlama çalışmaları sürüyor