Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Akın gündemsizlik krizi yaşıyor”

AK Parti Balıkesir Büyükşehir

AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin, CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’a meralar üzerinden yüklendi. Şahin, Akın’ın Marmara Adası’ndaki meralara ilişkin açıklamasının doğru olmadığını, eksik bilgilerle haber konusu olabilmek ve algı oluşturmak için bu açıklamayı yaptığını öne sürdü.

-1 ay önce Aytekin aynı konuda açıklama yapmış

Şahin “Gariptir aynı konuda diğer Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin daha bir ay önce basın açıklaması yapmış ve konuyu verdiği soru önergesiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşımıştır. Milletvekili Akın’ın bir ay sonra aynı konuda büyük bir çarpıtma ve Ensar Aytekin’i taklit ederek gündemsizlik krizinde olduğunu bir kez daha göstermiştir” dedi.

– İçi boş balon benzetmesi

Şahin “Akın konuştukça Balıkesir kendisinin ne kadar içi boş bir balon olduğunu görecektir. Bozuk ve açıklık haldeki Devlet Ormanlarında erozyonu önlemek, ormancılık ile geçimlerini sağlayan köylülerimize gelir kazandırmak ve boş tarıma elverişsiz bu nitelikteki arazileri ağaçlandırarak orman ve ağaç varlığı arttırmak için düzenlenen, Özel Ağaçlandırma ve Özel İmar İhya Çalışmalarına Ait Usul ve Esasları Düzenleyen 7310 sayılı Özel Ağaçlandırma Tamimini Milletvekili Akın’ın okumadığı, okumuşsa bile anlamadığı açıklamasından anlaşılmaktadır. Oysa tamimin ağaçlandırma yapılabilecek ve yapılamayacak alanlar açıkça ve tek tek yazılıdır” ifadesini kullandı.

-Tamimden haberi yok

“Meralar Ağaçlandırılıyor” yaygarası yapan Akın’ın “Mera Kanunu”nu ve  “Özel Ağaçlandırma Tamimini” de bilmediğini öne süren Şahin “Hatta kendisi Türkiye Cumhuriyeti Anayasasını bilmediği için Anayasada  “Mera” hakkındaki hükümden de habersizdir. Sıradan bir orman köylüsünün, merada hayvanlarını otlatan çobanın bildiği konuları CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Akın’ın bilmemesini bizi şaşırtmıyor. 5 yıllık milletvekilliği süresince sadece avare kasnak gibi sokak sokak dolaşan Akın algı yapmaktan oturup şehrin ve ülkemizin Anayasasından Kanununa kadar bilgi sahibi olmaya vakit ayırmadığı açıktır. Bunca bilgisizliğine rağmen ülke ve şehir yönetmeye talip olması  adeta atalarımızın “cahil cesareti” diye tanımladığı psikolojik duruma benzemektedir” şeklinde konuştu.

-Boş işlerle uğraşma

Şahin devamında şunları söyledi “Akın şehrimizde ve ülkemizde parmağı yaralanmış bir kişiye bile merhem olmadan, hiçbir iş yapmadan geçirdiği 5 yılın sonunda artık sıfat ve görevinin hakkını vermeli, gazetede fotoğrafını çıkarabilmek için bu şekilde boş işlerle uğraşmanın kendisine, şehrine, ülkesine fayda vermeyeceğini anlamasını diliyoruz”

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başkan Ahmet Akın’ın yönetimindeki Balıkesir
Sıradaki Haber Ahmet Akın 750 firmaya 430 Milyon ödeme yaptı