Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Akın’dan CHP’li belediyelere: “Sosyal yardımları arttırın”

Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’dan CHP’li belediyelere kış aylarında sosyal yardımları arttırın talimatı.

Genel Başkan Yardımcısı Ahmet

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, CHP’li tüm belediyelere emekli ve üniversite öğrencileri başta olmak üzere ihtiyaç sahibi bütün kesimlere kış ayları boyunca fatura desteği, ısınma ve gıda yardımı gibi sosyal desteklerin artarak devam edilmesi yönünde talimat gönderdi.

Akın, “Kış aylarında, temel gıda fiyatları, ısınma giderleri ve kira tutarlarında yaşanacak artış nedeniyle emekli vatandaşlarımız ve üniversite öğrencilerimiz geçim şartları daha da ağırlaşacak. CHP’li belediyelerimiz başta emekliler ve öğrencilerimiz olmak üzere ihtiyaç sahibi tüm kesimlere kış ayları boyunca sosyal yardımları imkanlar dahilinde artırarak vermeye devam edecek” dedi.

Akın, CHP’li belediyelerin Covid-19 pandemisi, 6 Şubat deprem felaketi ve yaşanan pek çok olumsuz gelişmede ihtiyaç sahibi vatandaşları asla yalnız bırakmadığını anımsattı. Akın ““Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun daha önce yaptığı çağrıyla belediyelerimizde kurulan ‘Kara Kış Fonu’ uygulaması kapsamında; Kasım-Aralık-Ocak-Şubat aylarında özellikle emekli vatandaşlarımız ve üniversite öğrencilerine yönelik daha fazla çalışma yapılacak. Bütün belediyelerimiz emekli vatandaşlarımız ve üniversite öğrencilerimiz başta olmak üzere ihtiyaç sahibi tüm kesimlere; kış ayları boyunca fatura desteği, gıda yardımı, ısınma yardımı gibi sosyal yardım ve destekleri imkânlar dâhilinde artıracaklar.”ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Su Baskını Evlere Zarar Verdi
Sıradaki Haber Sular Altında Kaldı