Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Akın’ın açıklamaları polemik konusu oldu

Akın’ın açıklamaları polemik konusu oldu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’ın “Riskli yapılar için kentsel dönüşüm şart, Fay Yasası ne zaman Meclise gelecek, muhalefet istiyor ancak iktidar bunları reddediyor” şeklindeki açıklamalarına Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin’den sert tepki geldi. Şahin konuya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında “Akın çok gezip tozmaktan, her konuda konuşmaktan zannediyorum zihni yorgun düşmüş.. Zihnini dinlendirmesi için bol bol okuması faydalı olacaktır. Yoksa maazallah o kullandığı sloganı “Ahmet Akın psikoloğa yakın” haline dönüştürüverirler” dedi.  

-Bir gün öyle bir gün böyle

27 Temmuz 2012 tarihinde CHP’nin, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun’un bazı maddelerinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle Anayasa Mahkemesi’nde dava açtığını anımsatan Şahin “Dava dilekçesinde; CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ve CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan’ın da aralarında  bulunduğu 116 milletvekilinin imzası var. Hatta CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun’un uygulanması halinde kendisinin afet sonucunu doğuracak bir yasa olduğunu” savunmuştu” ifadesini kullandı

. Samimiysen CHP’li Büyükşehir Belediyesine sor

Şahin “CHP işte tamda budur. Önce Afet Riski Altındaki Konutların Kentsel Dönüşümü için çıkarılan Kanunu Mecliste engellemek için uğraşır, ret oyu verir, engelleyemeyince de iptal için dava açar sonra utanmadan iktidar kanun çıkarmıyor diye iktidarı suçlar. Sonrada buna da siyaset der. Akın gerçekten bu konuda samimiyse İzmir Büyükşehir Belediyesi’dir.30 yıldır İzmir’i yöneten CHP’dir. CHP’li İzmir Büyükşehir ve İlçe Belediyelerinin afet riski taşıyan yapılardan haberi var mı? Varsa ne yapmış? Ne planlamış? diye sormalıdır” şeklinde konuştu. Şahin, 2012’den bugüne kadar tespit edilen 197 bin 20 riskli yapıdan 165 bin 556’inin yıkıldığını sözlerin ekledi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karesi’de asfaltlama çalışmaları sürüyor
Sıradaki Haber Karesi’de asfaltlama çalışmaları sürüyor