• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %-0,27
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %3,08
Akın’ın önergesi TBMM’de kabul edilmedi

Akın’ın önergesi TBMM’de kabul edilmedi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın; kasım ayıyla birlikte öğrencilerin ve çalışanların karanlıkta gidip gelmesine neden olan kalıcı yaz saati uygulamasının ortaya çıkardığı sorunların araştırılması için verilen önergenin AK Parti ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedilmesine tepki gösterdi.

Akın, “İktidar milletimizin bu uygulamanın kaldırılması konusundaki talebini inatla görmezden geliyor. Milletimize söz veriyoruz; iktidara geldiğimizde 90 gün içerisinde bu uygulamayı kaldırarak, karanlığa son vereceğiz” diye konuştu.  Kasım ayıyla birlikte sabahları batı illerindeki vatandaşların sıkıntı yaşamaya başladığını ifade eden  Akın, “Karanlığa uyanmaya başladık. Çocuklarımız, okula giden öğrenciler, çalışan kadınlar sabah karanlığa kalkıyor. Karanlıkta evine dönüyor. Yani gün yüzü görmüyorlar” diye konuştu. Kalıcı yaz saati uygulaması nedeniyle ortada bir tasarruf olmadığına da dikkat çeken Akın, bu uygulamanın sözde bir bilimsel rapora dayandırıldığına işaret ederek, “Rapor ortada yok, bir açıklama da yok, sadece laf; hep ben yaptım, oldu!” diye konuştu.

Akın, “6 yıldır süren kalıcı yaz saati uygulaması nedeniyle çocuklarımız karanlıkta okula gitmek zorunda kalıyor. İktidar ise milletimizin bu uygulamanın kaldırılması konusundaki talebini inatla görmezden geliyor. Milletimize söz veriyoruz; iktidara geldiğimizde 90 gün içerisinde bu uygulamayı kaldırarak, karanlığa son vereceğiz.” ifadesini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?