Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Aksakal’da mahalle hayrı

Aksakal Mahalle’sinde bu yıl 24’üncüsü düzenlenen mahalle hayrına 5 bin kişi katıldı. Konuklara taşkebabı,pilav,höşmerim ve ayran ikramı yapıldı. Mahalle hayrına protokol üyeleri yoğun ilgi gösterdi.

Aksakal Mahalle'sinde bu yıl

Aksakal Mahalle Muhtarlığının her yıl geleneksel olarak düzenlediği mahalle hayrının 24’üncüsü yapıldı. Mahalle hayrında Bandırma İlçe Müftülüğü din görevlileri tarafından mevlit okutuldu. Toplu dua edildi. Konuklara tas kebabı, pilav, ayran ve höşmerim tatlısı ikram edildi.

 

-Protokol oradayı
Mahalle hayrına AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, CHP Balıkesir Milletvekilleri Ahmet Akın, Mehmet Tüm, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Bandırma Belediye Meclis Üyeleri Erhan Atik, Özcan Muslu, Sami Türkmen, Yılmaz Özdemir, Selim Panç, Gökhan Yankol, Erol Çakır, AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Alp Bostancı, CHP Bandırma İlçe Başkanı Atilla Atakay, MHP İlçe Başkanı Yurttaş Bakkal, İyi Parti İlçe Başkanı Necmi Sert, Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez, Edincik Zeytin Kooperatifi Başkanı Mehmet Özçakır, Ticaret Borsası Başkanı Halit Sezgin, Marmara Birlik Yönetim Kurulu Üyesi Enis Edin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, Eğitim Bir Sen Bandırma Şube Başkanı Önder Turhan, Bandırma Nüfus Müdürü Ömer Konur, İş Kur Bandırma Müdürü Emrullah Narin, Turuncu Grup Başkan Adayı Gürkan İlgin ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

-24 ıldan beri yapılıyor
24 yıldan bu yana Nisan ayının ikinci haftasında mahalle hayrı düzenlediklerini anımsatan Aksakal Mahalle Muhtarı Metin Atıcı, Mahalle hayırlarının imece yöntemiyle yapıldığını söyledi. Tüm mahalle sakinlerinin imkanları doğrultusunda bu etkinliklere destek verdiğini dile getiren Atıcı, yapılan bu tür etkinliklerin mahallerinde birlik beraberlik ve dayanışma duygusunun gelişmesine önemli katkılar sağladığının altını çizdi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

31 Mart yerel seçimlerinde Balıkesir
Sıradaki Haber 5 SENEDE 50 SENELİK HİZMET