Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Albayrak Holding’den Balıkesir SEKA açıklaması

Albayrak, “Balıkesir SEKA’nın bugüne kadar faaliyete geçmemesinin sebebi, CHP’nin teşkilat temsilcilerinin mahkemeye müracaat etmeleri ve bunu engellemeleridir”dedi.

Albayrak, "Balıkesir SEKA'nın bugüne

Albayrak Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Albayrak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kapatıldığını iddia ettiği SEKA Balıkesir Kağıt Fabrikası’na ilişkin yazılı açıklamasında, yerel bir gazetede gündeme getirilen, açıklamaya bile gerek duymadıkları bir yazının Kılıçdaroğlu tarafından kürsüde söylenmesini büyük şaşkınlıkla karşıladıklarını kaydetti.

Fabrikanın özelleştirme sürecinden önce, sadece kalitesiz gazete kâğıdı üretimi yapabilir kabiliyette olduğunu belirten Albayrak, “Fabrikayı üretim taahhüdü ile aldık. 2002 yılının rakamlarıyla toplan 50 milyon liralık yatırım yapılacaktı. Aynı dönemde Balıkesir Ticaret Odası da fabrikaya talip oldu. Onlar devletten fabrikayı almak için 30 milyon lira para istediler. ‘Eğer bizden bu yatırım taahhüdünü istiyorsanız 30 milyon dolar para vermeniz gerekir.’ dediler. Biz bir bedel ödeyerek hem işçilerin kıdem ve tazminatlarını ödeyerek hem de 50 milyon dolarlık yatırım taahhüdünde bulunduk.” ifadelerini kullandı.

“1 milyar liraya yakın yatırım yapıldı”
Mustafa Albayrak, özelleştirme sürecinde yatırım için teminat mektubu verdiklerini anımsatarak, tesislere şimdiye kadar 1 milyar liraya yakın yatırım yaptıklarını kaydetti. Bugüne kadar 900 milyon lira yatırım yapıldığını bildiren Albayrak, “Bittiğinde yatırım toplamı 2,5 milyar lira olacak. Süreç iki etaptan oluşuyor. Birinci etap bu yıl son çeyreğinde açılıyor. 2019 yılında yılda ise tesisler 450 milyon dolarlık üretim kabiliyeti olacak. Fabrikada çalışan 500 kişi var. Bittiğinde fabrikanın yan sanayisi, tedarikçisiyle birlikte çalışan sayısı da 2 bin olacak.” bilgilerini verdi.

“CHP üretimi 10 yıl geciktirdi”
CHP liderinin yaptığı açıklamaları “Ülkemize zarar veriyor” diyerek eleştiren Albayrak, parti teşkilatının üretimin gecikmesi için ellerinden geleni yaptıklarını savundu. Albayrak, “Balıkesir SEKA’nın bugüne kadar faaliyete geçmemesinin sebebi, CHP’nin teşkilat temsilcilerinin mahkemeye müracaat etmeleri ve bunu engellemeleridir. Mahkeme bitmeden yatırım kararını alamadık. O dönemde (özelleştirme sürecinde) CHP’nin yerel teşkilatta görevlileri ve sendikalar bu işi yargıya taşıdılar. 10 yıl yargı süresi sürdü. 2012’nin sonuna kadar yargı devam etti. Hiçbir çivi çakamadık.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Edremit Belediyesi, Altınoluk Mahallesi’nin simgelerinden
Sıradaki Haber Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi yeniden açıldı