Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Albayraklar’a kötü haber

Albayraklar’a ait Varaka Kağıt Fabrikası’nın 140 Mwt’lik enerji santralı için yapılan itirazı değerlendiren Danıştay 14. Dairesi ÇED Genel Müdürlüğü’nün bilir kişi raporuna dayanarak verdiği olumlu raporun hükme esas alınabilecek nitelikte ve yeterlilikte olmadığına karar verdi.

Albayraklar’a ait Varaka Kağıt

Balıkesir’deki sivil toplum kuruluşlarının Albayrak’a bağlı Varaka Kâğıt San. AŞ’nin kâğıt üretimi için gerekli olan enerjiyi sağlamayı planladığı 140 Mwt’lik santral projesiyle ÇED Genel Müdürlüğü tarafından verilen onayın iptali için Balıkesir Bölge İdare Mahkemesine dava açtı. İtirazı değerlendiren Balıkesir Bölge İdare Mahkemesi Kâğıt Üretim Tesisi ve 140 Mwt’lik enerji santralı projesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED Genel Müdürlüğü’nce verilen raporun yönetmeliklere uygun olduğuna hükmetti. Bunun üzerine davacılar Danıştay 14. Dairesi’nde temyiz davası açtı. Danıştay 14. Dairesi, konuyla ilgili Balıkesir İdare Mahkemesi’nin kararının bozulmasına hükmetti.
Danıştay, ÇED Genel Müdürlüğü’nün bilir kişi raporuna dayanarak verdiği olumlu raporun hükme esas alınabilecek nitelikte ve yeterlilikte olmadığına, raporları esas alarak itirazı reddeden İdare Mahkemesi’nin kararında hukuka uyarlık bulunmadığına karar verdi. Danıştay 14.Dairesi’nin bu kararının ardından tekrar bilirkişilik oluşturularak keşif yapılacak.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kuş Cenneti Kültür ve Turizm
Sıradaki Haber ATATÜRK NEREDE ?