Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Alevilerden Uygur’a tepki

Alevi Kültür Derneği Bandırma Şube Başkanı Dektaş “Biz dernek olarak hiçbir siyasi oluşumun seçim malzemesi olmadık ve olmayacağız”dedi.

Alevi Kültür Derneği Bandırma

AK Parti Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur’un Grand Asya Otel’de düzenlenen proje tanıtım toplantısındaki “Bandırma Alevi Derneği inşaatı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldı” şeklindeki açıklamalarına Alevi Kültür Derneği Bandırma Şube Başkanlığından tepki geldi. Alevi Kültür Derneği Bandırma Şube Başkanı Sevim Dektaş yaptığı yazılı basın açıklamasında, “Yaklaşan seçim atmosferi dolayısıyla bazı bölge siyasetçilerin ismimiz üzerinden siyaset yaptığı görülmektedir. Biz dernek olarak hiçbir siyasi oluşumun seçim malzemesi olmadık ve olmayacağız” dedi.

-Bizi seçim malzemesi yapmayın
Dektaş “Alevi Kültür Dernekleri Bandırma Cemevi 2008 yılında arsası alınarak tüm canların yardım ve destekleri ile temeli atılıp inşaatına başlanmıştır. Bizler başta Bandırma Belediyesi olmak üzere çevre belediyeler sivil toplum kuruluşları ve iş adamları, emekçi kadınlarımızın desteği ile bu günlere geldik” ifadesini kullandı. Cemevinin eksikliklerinin bulunmasına rağmen ayrıştırmadan hizmet vermeye devam ettiklerinin altını çizen Dektaş “Son zamanlarda yaklaşan seçim atmosferi dolayısıyla bazı bölge siyasetçilerin ismimiz üzerinden siyaset yaptığı görmekteyiz. Biz dernek olarak hiçbir siyasi oluşumun seçim malzemesi olmadık ve olmayacağız. Bugüne kadar bize destek veren başta Bandırma Belediyesi olmak üzere destek veren bütün şahıs ve kurumlara yönetim kurulum adına sonsuz teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bandırma, Paşabayır Mahallesi’nde bulunan bir
Sıradaki Haber BANDIRMA’DA SOYGUN YAPTI