Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Algül: Mirza nezaketi ve centilmenliği unutmuş

MHP Bandırma Belediye Meclis

MHP Bandırma Belediye Meclis Üyesi Harun Algül, Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın nezaket ve centilmenliğin ne olduğunu söyledi. Algül “CHP Üyesi bir arkadaşımızın oğlunun sünnet düğününde CHP’li arkadaşların masasına konuk olduk. Belediye Başkanı Dursun Mirza sonradan masamıza katıldı ve kendisi ile hoş bir sohbetimiz oldu. Mirza seçimler ile ilgili olarak partililerine kendi popülizmini yaparak “40 binin çok çok üzerinde oylarının olduğunu ve seçimleri mutlaka kazanacaklarını” ifade etti. Nezaketen dinledik ve karşı söylemde bulunmadık. Bize de yakışmazdı. İlkhaber Gazetesine vermiş olduğu beyanı okuduğumda çok şaşırdım. Mirza kendi söylediği ve kendini inandırdığı söylemlerini benim söylediğimi iddia etmiş. Ben matematiksel bir değerlendirme ile yorum yaptım ki seçimler, oy oranları ve icraatlara bakmasanız da matematik ortada. CHP’de düşüş var, bunun tersini ancak aday bir başkan söyler “dedi.

-Talihsiz bir açıklama
Algül devamında şunları söyledi “Aslında masada yaklaşık 20 milyona satılan ve 60-70 milyon TL bedeller satılabilecek olan parsel satışı ile ilgili, belediyenin gerçekleşen bütçesinin yarısı kadar olan 40-50 milyonluk zarardan mı bahsetmeliydim, ya da 10 gün otogarın çevresini temizleyerek poz verdirdiği şimdilerde hiç toplu temizlikte görünmeyen temizlik işçilerinden mi, yoksa çözülememiş park, trafik ve otopark sorunundan mı… ihalesiz pazarlanmaya çalışılan tekel yerlerinden mi? Daha sayılacak çok şey var. Ancak nezaket gereği bunların yeri sünnet düğünü masası değildi. Eşim ve ben kendisini can kulağı ile dinlememizin ve saygı göstermemizin sebebini yanlış anlamış/anlamak istemiş. Bu noktada Mirza’nın vermiş olduğu beyanatını çok talihsiz ve şahsımla ilgili olumsuz siyasi propaganda yapma amaçlı olduğunu düşünüyorum”

-Algül’ü farklı konuşmakla suçlamıştı
Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Algül’ü kendilerine farklı basına farklı konuştuğunu öne sürmüştü. Mirza, aynı açıklamasında” Kendisi bize birebirde farklı şeyler söylüyor. Basına demeç verirken farklı şeyler söylüyor. Kendisiyle geçen gün bir düğünde beraberdik. Bizim rakibimizin olmadığını, tekrar seçileceğimizi ne kadar oy alacağımızı söyledi. Bize böyle konuşurken basına farklı konuşmasını doğrusu etik bulmuyorum” demişti.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Narkotik Suçlarla Mücadele Şube
Sıradaki Haber İhbar Doğru Çıktı Otobüste Yakalandı