Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Alpsu: üretimde planlama şart

Rekabet Kurulu artan soğan ve patates fiyatlarını takibe aldı. Bandırma Pazarcılar Odası Başkanı Alpsu, “Artan fiyatlardan vatandaş gibi bizde memnun değiliz. Fiyatlar arttı,satışlar düştü”dedi.

Rekabet Kurulu artan soğan

24 Haziran seçimlerine kısa bir süre kala pazarın ateşi yükselmeye devam ediyor. Patates ve soğan fiyatları Bandırma’da 5 TL’yi buldu. Rekabet Kurulu artan soğan ve patates fiyatlarını takibe aldı.

-Artış pazarcı esnafıyla ilgili değil
Bandırma Pazarcılar Odası Başkanı Erkan Alpsu, soğan ve patates fiyatlarındaki artışın pazarcı esnafından kaynaklanmadığını söyledi. Son yıllarda soğan ve patates fiyatlarının üreticinin girdi maliyetlerin karşılamamasından dolayı üreticilerin üretimden çekildiğini dile getiren Alpsu, “Buna birde ihracat ve olumsuz hava şartlarından dolayı rekolte kayıpları eklenince üretim talepleri karşılayamaz oldu. Buda fiyatlara yansıdı. Fiyatların artmasında pazarcı esnafının herhangi bir müdahalesi yoktur” dedi.

-Tarım devlet politikası olmalı
Tüm tarım ürünlerinde üretim planlamasının yapılması gerektiğini dile getiren Alpsu, “Tarım devlet politikası haline getirilmelidir. Tarımda üretim planlamasına acilen geçilmelidir. Üretim planlaması yapılmadığı için geçen yıl iyi pirim yapan bir ürün bir yıl sonra fazla üretimden dolayı dip yapıyor. Bunun önüne ancak üretim planlamasıyla geçilebilir” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğa Mahalle Muhtarlığının, halkımız arasında
Sıradaki Haber ilk köy hayrı Doğa’da yapıldı