" /> Alpsu’dan “Alışverişinizi pazardan yapın çağrısı” – Marmara Olay

 • DOLAR
  %1,38
 • EURO
  %1,98
 • ALTIN
  %1,96
 • BIST
  %5,04
Alpsu’dan “Alışverişinizi pazardan yapın çağrısı”

Alpsu’dan “Alışverişinizi pazardan yapın çağrısı”

Bandırma Pazarcılar Odası Başkanı Erkan Alpsu gazetecilere yaptığı açıklamada, “Türkiye’de enflasyonun girmediği tek yer pazar yerimizdir. Sebze ve meyve fiyatları 3-4 yıldan beri hep aynıdır. Pazarcı esnafı ve köylülerimiz zor koşullar altında bile olsa, hiçbir zaman fırsatçılık yapmazlar ve bazı ürünlerin bol olması sebebiyle fiyatlar daha da aşağıdadır” dedi.

-Sebze ve meyve temininde sıkıntı yok

Ülkemizde sebze meyve temininde hiçbir sıkıntının bulunmadığına dikkat çeken Alpsu “Fakat bazı fırsatçı kesimler sanki ürünler azmış gibi zam üstüne zam yapmaktadırlar. Depolara koyulan bakliyat, un, şeker, yağ ne oldu da fiyatlar bu kadar yükseliyor, makul bir açıklama yapan kimse yok” ifadesini kullandı.

-Fırsatçılık yapanlar var

Bu güne kadar ülkemizde sebze ve meyvede depolama ve işçilik maliyetlerine zam yapılmadığının altını çizen Alpsu, “Zam yapılan tek şey nakliye fiyatlarıdır. Buda sebze ve meyve fiyatlarının bu kadar yükselmesine neden olmamalıdır” şeklinde konuştu.

-Algı operasyonu yapıyorlar

Bazı marketlerin raflarında bulunan ürünler üzerine  yalnız bir adet alınabileceği yönelik bildirimleri şaşkınlıkla takip ettiklerine dikkat çeken Alpsu “ Bu tür uygulamalar vatandaşlarımız arasında  ürünlerin karaborsaya düşeceği yönünde bir algıya neden olmaktadır. Bu tür uygulamalara devletimizin ilgili kurumları biran önce gerekli müdahaleyi yapmalıdır” ifadesini kullandı.

-Vatandaşlarımız alışverişlerini pazaryerlerinden yapsınlar

Vatandaşlardan alış verişlerini pazaryerlerinden yapmaları konusunda çağrıda bulunan Alpsu devamında şunları söyledi:“Pazar yerleri vatandaşlarımızın bütçesine uygun ürünleri bulabileceği yerlerdir. Pazaryerlerinde ürünler direk köylüden vatandaşa satılan tek yerlerdir.  Bundan dolayıdır ki vatandaşlarımız taze sebze, meyve , bakliyat ürünlerini en ucuza alabilecekleri yerler pazar yerleridir. Tüm vatandaşlarımız pazaryerlerine bekliyoruz”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?