Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Alternatif tören

CHP Bandırma İlçe Başkanlığı,

CHP Bandırma İlçe Başkanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Eğitim İş Sendikası Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 99.yılında kutlama programlarının dışında alternatif çelenk sunma töreni düzenlendi.

-Katılım yoğun oldu
Saat:11.00’de Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına, CHP Bandırma İlçe Başkanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Eğitim İş Sendikası tarafından çelenk sunularak, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Alternatif çelenk sunma törenine, Belediye Başkanı Tolga Tosun, Başkan Yardımcıları Ozan Onur, Metin Ok, ADD Şube Başkanı Serdar Polat, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Şube Başkanı Ece Başaran, Eğitim İş Şube Başkanı Kadir Taylan, THK Şube Başkanı Varol Memişler, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

-Çocukluklarını yaşamadan harcanıyorlar
Törende konuşan ADD Bandırma Şube Başkanı Serdar Polat, çocukların bu bayramda da ağır ekonomik koşullar altında çocukluklarını yaşayamadan harcanıp gittiklerini söyledi. Polat “Bazen çocuk gelin olmaktalar. Bazen bir suçun parçası, bazen de şiddete maruz kalmaktadırlar. En vahim olanı da ülkemizin her tarafını saran tarikat, cemaat ve vakıfların ağına düşmeleri ve buralarda zihinsel ve cinsel tacize uğramaktadırlar. Bilimsel pozitif eğitimden, üretimden, uzaklaştıkça, bugün içerisinde bulunduğumuz açmazlar, krizler, tacizler ve cinayetler artarak devam edecektir. Bunun en büyük kurbanları da savunmasız çocuklarımız olacaktır” dedi.

-Fabrika ayarlarına dönmeliyiz
Bu durumdan kurtulmanın yolunun, devletin yeniden fabrika ayarlarına dönmesiyle mümkün olabileceğini dile getiren Polat,31 Mart yerel seçimlerinden alınan sonuçların bunun ilk adımı olduğunu söyledi. Çelenk töreninin ardından ADD Bandırma Şube Başkanlığı tarafından 23 Nisan Şenlikleri yapıldı.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkesir Narkotik Suçlarla Mücadele Şube
Sıradaki Haber İhbar Doğru Çıktı Otobüste Yakalandı