Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ankara Gar’ında yaşamını kaybeden 103 kişi anıldı

Baskentte terör örgütü DEAŞ

Baskentte terör örgütü DEAŞ tarafından düzenlenen bombalı saldırıda yaşamını yitiren 103 kişi, Eğitim Sen, Emekli Sen tarafından düzenlenen programla anıldı. Kapalı Çarşı’da düzenlenen anma programına Belediye Başkanı Dursun Mirza, CHP Balıkesir eski Milletvekili Mehmet Tüm, CHP İlçe Başkanı Atilla Atakay, Eğitim Sen Şube Başkanı Mustafa Kocataş, Eğitim İş Sendikası Şube Başkanı Kadir Taylan, Emekli Sen Şube Başkanı Levent Balkış ve çok sayıda sivil toplum örgütünün başkan ve yöneticisi katıldı.

-Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız ve isyandayız
Anma töreninde konuşan Emekli Sen Bandırma Şube Başkanı Levent Balkış “10 Ekim 2015 tarihinde Ankara Tren Garı’nda düzenlenen Emek, Barış ve Demokrasi Mitinginde 105 barış güvercini öldürülmüştür. Bu saldırı emekçilerin, barış talep edenlere karşı yapılmış bir saldırıdır. 10 Ekim’de yitirdiklerimizi sevgi ve saygıyla anıyoruz. Acımız ve hasretimiz kadar öfkemizde taze ve diri duruyor. Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız ve isyandayız” dedi.

-Acısı yüreklerimizi yakıyor
Eğitim Sen Bandırma Şube Başkanı Mustafa Kocataş’ta yaptığı konuşmasında “Yüreği insan sevgisiyle ve barış özlemiyle dolu 103 arkadaşımız yaşamını yitirdi. Yaklaşık 500 arkadaşımız yaralandı. Halen çok sayıda arkadaşımız farklı organ kayıplarına uğrayarak hayatlarını devam ettirmeye çalışıyor. Yaşanan bu büyük katliamın acısı yüreklerimizi yakmaya devam ediyor. Acımız kadar öfkemiz de tazeliğini koruyor. Gerçek katiller dışarıda gezdiği için isyanımız her gün biraz daha büyüyor” ifadesini kullandı.

– Affetmeyeceğiz, unutmayacağız, unutturmayacağız
Eşitlik, özgürlük, demokrasi ve barış mücadelesinin yitirdikleri arkadaşlarının en büyük emaneti olduğunu vurgulayan Kocataş devamında şunları söyledi “Bizler bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu doğrultuda kararlı mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Barış karanfillerimize ve ailelerine verdiğimiz sözü 3. yıldönümü vesilesiyle bir kez daha yineliyoruz: Barış özleminiz yerine gelinceye kadar mücadelemiz bedeli ne olursa olsun devam edecektir. Gerçek katiller ortaya çıkarılıncaya ve gerçek adalet yerini buluncaya kadar ant olsun ki durup dinlenmeyeceğiz, geri çekilmeyeceğiz, yılmayacağız. Affetmeyeceğiz, unutmayacağız, unutturmayacağız”

ankara escort

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bölgemizin en önemli tarım ürünlerinin
Sıradaki Haber FİDANCILIK SEKTÖRÜ MASAYA YATIRILDI